Pogoda na Krecie w czerwcu. Czy na Krecie jest ciepło w czerwcu? Kreta - temperatura czerwiec  - BelSole

Pogoda na Krecie w czerwcu. Czy na Krecie jest ciepło w czerwcu? Kreta – temperatura czerwiec 

Czerwiec jest pierwszym miesiącem szczytu wakacyjnego sezonu i momentem, w którym wielu turystów decyduje się na zagraniczne wyjazdy. Nie inaczej jest w przypadku popularnej greckiej wyspy. Jaka jest pogoda na Krecie w czerwcu? Czy na Krecie w czerwcu jest ciepło? Jak często pada na Krecie w czerwcu? W naszym artykule odpowiemy na te pytania. 

 

Kreta – temperatura czerwiec

 

Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie, które w największym stopniu nurtuje większość turystów – czy na Krecie jest ciepło w czerwcu? Przyjrzyjmy się zatem temu, jak wyglądają temperatury na Krecie w czerwcu. 

Pogoda na Krecie w czerwcu zdecydowanie należy do ciepłych. Średnia dzienna temperatura oscyluje w granicach 23-25 °C. W najcieplejszych momentach doby, termometry w czerwcu na Krecie pokazują najczęściej od 28 do 30 °C. Wysoka temperatura panuje też wieczorami i osiąga wartość powyżej 20 °C. 

Skoro wiemy już, czy na Krecie jest ciepło w czerwcu, sprawdźmy jeszcze, jak wygląda sytuacja z temperaturą wody morskiej. A ta zachęca do długich kąpieli, utrzymując się na poziomie 22-24 °C. Możemy więc twierdząco odpowiedzieć na pytanie, czy na Krecie jest ciepło w czerwcu. 

 

Pogoda na Krecie w czerwcu

 

Wiemy już, czy na Krecie jest ciepło w czerwcu. Spójrzmy zatem na inne kwestie związane z aurą na tej wyspie. Pogoda na Krecie w czerwcu jest idealna dla osób, które nie przepadają za deszczem – jego opady w tym miesiącu praktycznie nie występują, a na wyspie niemal codziennie można podziwiać bezchmurne niebo. Pogoda na Krecie w czerwcu to podręcznikowy przykład typowej śródziemnomorskiej aury, a turyści odwiedzający tę piękną wyspę w tym okresie mogą cieszyć się iście bajeczną pogodą. 

Skoro już wiesz, jaka jest pogoda na Krecie w czerwcu oraz czy na Krecie jest ciepło w czerwcu, możesz przystąpić do planowania swojego greckiego urlopu.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz