Pogoda na Krecie w maju. Czy na Krecie jest ciepło w maju? Kreta - temperatura maj - BelSole

Pogoda na Krecie w maju. Czy na Krecie jest ciepło w maju? Kreta – temperatura maj

“Jaka jest pogoda na Krecie w maju?” – to pytanie zadaje sobie wielu Polaków, którzy planują spędzenie majówki na tej popularnej greckiej wyspie. Z tego powodu postanowiliśmy się przyjrzeć warunkom atmosferycznym na Krecie w tym okresie. Czy na Krecie jest ciepło w maju? Czy często pada deszcz na Krecie w maju? Dowiecie się tego z naszego artykułu.

 

Kreta – temperatura maj

 

Wiele osób planując swój wakacyjny wyjazd, zwraca uwagę przede wszystkim na warunki atmosferyczne panujące w wybranej destynacji. Dlatego warto sprawdzić, jaka jest pogoda na Krecie w maju. Zacznijmy od kwestii najważniejszej – czy na Krecie jest ciepło w maju? 

Uśredniona dzienna temperatura na Krecie w maju wynosi około 20 °C. W najcieplejszym momencie doby termometry wskazują zazwyczaj około 23-25°C, natomiast nocami odnotowywana temperatura spada do poziomu 15-17 °C. W kontekście tego, czy na Krecie jest ciepło w maju, warto rozważyć jeszcze kwestię temperatury morza. W tym miesiącu wynosi ona średnio 19-20 °C

Zatem czy na Krecie jest ciepło w maju? Osoby preferujące egzotyczne klimaty mogą być nieco rozczarowane, jednak temperatury na Krecie w maju umożliwiają spędzenie przyjemnego dnia na plaży i zażywanie morskich kąpieli. 

 

Pogoda na Krecie w maju

 

Aby dokładnie odpowiedzieć na pytanie, jaka jest pogoda na Krecie w maju, przyjrzyjmy się jeszcze opadom, jakie w tym okresie są notowane na wyspie. Odwiedzając Kretę, nie powinniście się obawiać, że storpedują one Wasze wakacje. W skali całego miesiąca występują 3-4 dni deszczowe, w trakcie których spada około 20-30 mm deszczu

Pogoda na Krecie w maju zdecydowanie można więc uznać za słoneczną. Dominują pogodne dni, w trakcie których występuje 14 godzin słonecznych. Wilgotność powietrza na Krecie w maju wynosi zazwyczaj nieco poniżej 70%. Teraz już wiesz więc, jaka jest pogoda na Krecie w maju.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz