Rekiny w Meksyku, czy w Zatoce Meksykańskiej są rekiny? Czy jedzą i atakują ludzi? - BelSole

Rekiny w Meksyku, czy w Zatoce Meksykańskiej są rekiny? Czy jedzą i atakują ludzi?

Rekiny to jedne z najpiękniejszych, ale przy tym również najgroźniejszych stworzeń żyjących w wodzie. Wielu czytelników wybierających się na plażowanie do Meksyku zastanawia się czy w Meksyku może ich zaatakować rekin? Czy rekiny atakują i zjadają turystów w Meksyku? Jak często zdarzają się ataki rekinów w Meksyku? Odpowiadamy!

Rekiny w wodach terytorialnych Meksyku żyją od tysięcy lat i jest ich tam całkiem sporo. W okolicach Cancun żyje ich około 40 różnych gatunków! Nie należy się jednak przesadnie bać pływania w Meksyku – rekiny bowiem bardzo rzadko zapuszczają się w okolice brzegu, czyli miejsca, gdzie znajdują się plaże na których opalają się turyści. Szansa na to, że zaatakuje nas rekin jest bardzo niska. Warto jednak być czujnym. Podobnie jak z rekinami w Morzu Śródziemnym.

Czy w Meksyku można nurkować z rekinami? Ile kosztuje?

W Meksyku istnieje bardzo dużo firm oferujących turystom możliwość nurkowania w towarzystwie rekinów. Nurkowie spuszczani są do wody w specjalnych klatkach, które gwarantują pełne bezpieczeństwo osobom, które chcą nurkować z rekinami w Meksyku. Cena nurkowania z rekinami w Meksyku to około 300 dolarów od osoby.

Podsumowując, w wodach terytorialnych Meksyku żyje bardzo dużo rekinów. Nie zapędzają się one jednak w okolice brzegu, więc zazwyczaj nie stwarzają niebezpieczeństwa. Co więcej, za odpowiednią opłatą, możemy nawet zbliżyć się do nich w czasie nurkowania.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz