Sylwester w Barcelonie: Tradycje, winogrona i mecz. Nowy rok w Barcelonie 2022/2023 - BelSole

Sylwester w Barcelonie: Tradycje, winogrona i mecz. Nowy rok w Barcelonie 2022/2023

Jak wygląda więc Sylwester w Barcelonie? Jak się bawią mieszkańcy Barcelony? Oto najlepsze tradycje noworoczne w Barcelonie! Od jedzenia dwunastu winogron o północy, przez mecz Barcelony w Sylwestra po odpalanie fajerwerków – każdy znajdzie coś dla siebie! Oto wszystko co chcecie wiedzieć o Sylwestrze i Nowym Roku 2022/2023 w Barcelonie, zapraszamy!

Kiedy świętujemy w nowym roku, fajnie jest zastanowić się nad tradycjami i rytuałami, które są nam drogie. Dla wielu z nas, te tradycje przynoszą poczucie komfortu i przypominają nam o naszych korzeniach. Jeśli chcesz dodać do swojego repertuaru coś nowego, dlaczego nie wypróbować niektórych z tych popularnych katalońskich zwyczajów? Hiszpański Sylwester nazywany jest zazwyczaj Starą Nocą.

 

Zjedzenie dwunastu winogron o północy

 

12 winogron

Jedną z najbardziej popularnych tradycji sylwestrowych w Hiszpanii jest jedzenie dwunastu winogron o północy. Ten dziwny zwyczaj ma przynieść szczęście w nadchodzącym roku. Winogrona są tradycyjnie jedzone po kolei, a każde z nich reprezentuje inny miesiąc. Jeśli więc chcesz, aby nadchodzący rok był dla Ciebie pomyślny, pamiętaj, aby delektować się każdym winogronem! Możecie sami zrobić taką atrakcje u siebie na Sylwestrze, jeśli nie planujecie Sylwestra w Barcelonie w 2022/2023, po prostu przygotujcie dla każdego gościa po 12 winogron (najlepiej bezpestkowych) i bawcie się dobrze po północy!

Pamiętajcie by jeść winogrona co wybicie dzwonu co sekundę!

 

Odpalanie fajerwerków

 

Innym popularnym sposobem świętowania nowego roku w Hiszpanii jest odpalanie fajerwerków. Możecie znać to też z Polski, chociaż ostatnimi czasy odchodzi się od tej tradycji. Rodziny i przyjaciele zbierają się na publicznych placach i w parkach, aby cieszyć się świętem. Jeśli chcesz przyłączyć się do zabawy, upewnij się, że kupisz fajerwerki z dużym wyprzedzeniem – mają tendencję do szybkiego wyprzedawania się! 

Gdzie oglądać pokazy sztucznych ogni w Sylwestra w Barcelonie? Możecie przejść się na pokaz przy Fontannie na Plaça d´Espanya lub Plaça Catalunya gdzie zabawa przy butelkach Cava trwa do białego rana. Imprezy zaczynają się około 21:30.

Jeśli nie lubicie fajerwerków w Barcelonie na Sylwestra, możemy Wam polecić co raz częstsze pokazy laserowe i symboliczne zimne ognie 🙂

 

Mecz Barcelony w Sylwestra?

 

Tak się składa, że 31 grudnia swój mecz będzie mieć  FC Barcelona z Robertem Lewandowskim – to też ciekawa forma na spędzenie Sylwestra w Barcelonie, na pewno z polskim akcentem! W końcu w Hiszpani, Katalończyków nazywa się Polakami!

 

Barcelona Sylwester cena

 

Musicie się pośpieszyć ponieważ lokale w Barcelonie podczas Sylwestra mogą być bardzo drogie (zobaczcie ceny za nocleg w Barcelonie 31.12), ceny szybują nawet o paręset procent! Co do restauracji, ceny będą podobne, jednak polecamy zrobić rezerwacje. Cena na bilet FC Barcelony w Sylwestra wynosi od 69 EUR do około 184 EUR za bilety standardowe. Jeśli już się spłukacie, może warto odwiedzić najlepsze darmowe atrakcje Barcelony?

 

Inne ciekawe tradycje noworoczne w Barcelonie

  • Wypicie Cava z kieliszka ze złotym pierścionkiem w środku (uwaga by go nie wypić razem z alkoholem!
  • Wspólny rodzinny obiad z obowiązkowym rosołem z makaronem w formie dużych muszli
  • Po obiedzie zazwyczaj wychodzi się na zabawę ze znajomymi na ulice Barcelony lub do barcelońskich klubów
  • Niektórzy starają się wykąpać w Morzu Śródziemnym zaraz po wybiciu 00:00 by zakosztować pierwszej kąpieli w roku. Jeśli nie lubicie zimnej wody – odradzamy zdecydowanie!

 

Bez względu na to, jak zdecydujesz się świętować Sylwestra, upewnij się, że zrobisz to z ludźmi, których kochasz! Hiszpanie wiedzą, jak obchodzić nowy rok w dobrym stylu – dlaczego więc nie wziąć przykładu z ich książki? Od zjedzenia dwunastu winogron o północy po odpalenie fajerwerków – jest wiele sposobów, aby uczynić to święto jeszcze bardziej wyjątkowym. Buenas fortunas y próspero año nuevo! (Powodzenia i pomyślności w nowym roku!)

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz