Turcja, ceny na bazarach w 2023 roku. Jakie są ceny na bazarach w Turcji?  - BelSole

Turcja, ceny na bazarach w 2023 roku. Jakie są ceny na bazarach w Turcji? 

Odwiedzając Turcję, z pewnością warto zobaczyć jeden z licznych ulicznych bazarów. Miejsca te cechują się specyficznym orientalnym klimatem, który w większym stopniu pozwala turystom poczuć atmosferę miejsca, w którym się znajdują. Wiele osób  planujących odwiedzić ten kraj z pewnością zastanawia się, jakie są ceny bazarach w Turcji. W tym materiale spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie. Przeczytaj nasz artykuł, jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztują rzeczy na bazarach w Turcji oraz czy bazary w Turcji są drogie. 

 

Bazary w Turcji – co można na nich znaleźć? 

 

Zanim sprawdzimy, jakie są ceny na bazarach w Turcji w 2023 roku zacznijmy od najbardziej podstawowej kwestii – mianowicie tego, co można na nich kupić.  Tutaj temat jest bardzo szeroki, bo na bazarach ulicznych w Turcji można znaleźć bardzo szeroki asortyment.

Z pewnością w oczy rzuca się bardzo duży wybór produktów spożywczych. Na bazarach w Turcji można znaleźć między innymi przyprawy, owoce, warzywa, orzechy, nabiał – opcji jest naprawdę wiele. To jednak dopiero początek towarów dostępnych na tureckich straganach. Symbolem tego typu miejsc jest z pewnością ogromna liczba ubrań – zarówno tych markowych, jak i popularnych “podróbek”. Dużą popularnością cieszą się również różnego rodzaju przybory kuchenne. 

Zobacz także Czy Turcja jest droga czy tania? AKTUALNE Ceny w Turcji 2023

 

Bazary w Turcji – czy są drogie? 

 

Pora przejść do najważniejszej części tego materiału i sprawdzić, jakie są ceny na bazarach w Turcji w 2023 roku. Aby odpowiedzieć na pytanie, czy na bazarze w Turcji jest drogo, na początek sprawdźmy ceny podstawowych produktów spożywczych. 

Ceny za kilogram owoców i warzyw w Turcji, takich jak jabłka, brokuły, cytryny i pomarańcze zazwyczaj oscylują w granicach 10-20 lir tureckich  (około 2,20 – 4,50 złotych), podobne wartości osiągają również opakowania przypraw. Za rodzynki na bazarach w Turcji zapłacimy z kolei od 70 do 100 lir tureckich (ok. 15-21 złotych). 

W kontekście tego, jakie są ceny na bazarach w Turcji, warto również sprawdzić ceny nabiału. Sery, w zależności od ich gatunku i klasy, mogą kosztować od 100 do 200 lir (od 21 do 42 złotych). Z kolei masła i popularne tureckie kajmaki to cena zazwyczaj od 50 do 75 lir (czyli od 10,5 do 16 złotych).

Odpowiadając na pytanie, czy na bazarach w Turcji jest drogo, nie można pominąć również kwestii ubrań. Tutaj jednak rozbieżność jest znacznie większa niż w przypadku produktów spożywczych. Na bazarach w Turcji możemy znaleźć zarówno tanie, kosztujące kilka euro koszulki i bluzki, jak również markowe wyroby, których cena może osiągać kilkadziesiąt, a nawet kilkaset euro. 

Rozważając kwestię tego, jakie ceny są na bazarach w Turcji, należy również pamiętać, że każdy sprzedawca może wycenić produkt według własnych kryteriów, co utrudnia podanie jednej konkretnej stawki. Istotną rolę pełnią tu również zdolności negocjacyjne – sprzedawcy na bazarach w Turcji chętnie targują się o swoje produkty, a finalna cena może być w wielu przypadkach znacznie niższa niż pierwotnie podana przez nich stawka.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz