Warto lecieć do Turcji w listopadzie? Listopad i Turcja, pogoda i temperatura - BelSole

Warto lecieć do Turcji w listopadzie? Listopad i Turcja, pogoda i temperatura

Przygotowaliśmy specjalny poradnik dla chętnych na wakacje w Turcji w listopadzie. Pogoda może Was wtedy zaskoczyć, ceny także – to dobry pomysł na tanie wakacje w Turcji. Zapraszamy!

 

Turcja i listopad, jaka pogoda?

 

Turcja listopad pogoda

Czy jest ciepło w Turcji w listopadzie? Jest zdecydowanie dobrze, zwłaszcza na południu i południowym zachodzie Turcji. Jeśli zastanawiacie się jaka jest temperatura w Turcji w listopadzie – oto, szybkie zestawienie najważniejszych miejsc:

Antalya, pogoda listopad: 25 stopni Celsjusza na początku listopada, około 16 pod koniec listopada. W nocy około 13 stopni Celsjusza. Mało deszczu. 

Mersin, pogoda listopad: Na początku listopada nawet 27 stopni Celsjusza, pod koniec miesiąca może spaść do 18 stopni Celsjusza.

Izmir, pogoda listopad: Tutaj będzie trochę chłodniej, od 23 stopni Celsjusza do około 13 stopni pod koniec listopada.

Stanbuł, pogoda listopad: Na początku listopada będzie około 19 stopni Celsjusza, pod koniec miesiąca około 11 stopni Celsjusza. Może więcej padać niż w pozostałych miejscach.

Czy jest gdzieś zimno w listopadzie w Turcji? Tak!, W Kars na północnym-wschodzie Turcji, pod koniec listopada temperatura może tam spaść do -1 stopnia Celsjusza w dzień!

 

W listopadzie w Turcji można się kąpać

 

kapiel Turcja listopad

A nawet trzeba, póki można! Jak wiecie Morze Śródziemne jest morzem ciepłym, dlatego spokojnie możecie zażywać kąpieli do nawet końca listopada – chociaż, wtedy może być już ciężko. My kąpaliśmy się w drugiej połowie listopada i byliśmy zachwyceni. Jedynym minusem jest to, że macie krótszy dzień, dlatego warto dobrze zaplanować wakacje i kąpiel w listopadzie w Turcji.

 

W listopadzie w Turcji jest mniej turystów

 

Turcja listopad pusta plaza

I to zdecydowanie mniej! Mniejsze tłumy są nawet na początku miesiąca. Turystów może być nawet 2 lub 3 razy mniej niż w sezonie wysokim. Będziecie mieć więcej miejsca na plaży, będziecie też krócej stać w kolejkach do najlepszych atrakcji Turcji. Czas to pieniądz a co za tym idzie…

 

W Turcji w listopadzie jest taniej…

 

taniej w Turcji

Tak jest, i to nie tylko mówimy o zakupach w Turcji, ale będziecie mieć też tańsze hotele, wycieczki czy nawet loty. Dobrze zaplanujcie ten czas jeśli chcecie zaoszczędzić, biura podróży przedłużają sezon wakacyjny i kuszą niższymi cenami. Hotele i apartamenty także przechodzą na niższe stawki, czasami można zaoszczędzić nawet 50% ceny wakacji.

Jak widzicie, to dobry miesiąc dla chcących jeszcze się wykąpać w Morzu i dla tych co nie lubią tłumów. Jeśli jednak zdecydowanie nienawidzicie przepychać się na plażach i przy atrakcjach, zobaczcie jak wygląda zima w Turcji.

Zobacz także:

 

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz