W jakim języku mówi się w Maroku? Czy w Maroku mówi się po marokańsku? - BelSole

W jakim języku mówi się w Maroku? Czy w Maroku mówi się po marokańsku?

Wielu naszych czytelników marzy o odwiedzeniu położonego w północnej Afryce Maroko, jednak nie każdy z nich wie jaki język obowiązuje w Maroku. Czy w Maroku obowiązuje język Marokański? Sprawdźmy!

Znajomość języków obcych to bez wątpienia jedna z najbardziej ułatwiających podróżowanie umiejętności. Wybierając się za granicę warto znać chociaż kilka podstawowych zwrotów w języku lokalsów.

 

Po jakiemu mówi się w Maroku? Marokańska odmiana Arabskiego

Oficjalnymi językami obowiązującymi w Maroku są Darija, czyli marokańska odmiana języka arabskiego, oraz Tamazight, będący charakterystyczną dla obszaru gór Atlas odmianą języka berberskiego. Nie istnieje natomiast język marokański.

 

Czy w Maroku mówi się po francusku, hiszpańsku lub angielsku? Języki obce w Maroku

Domyślamy się, że nie wszyscy nasi czytelnicy mówią płynnie po arabsku czy berberyjsku. Dla tych którzy takich umiejętności językowych nie posiedli mamy dobrą wiadomość. W Maroku dogadamy się również w językach bliższych sercom Europejczyków. W Maroku powszechna jest znajomość języka francuskiego. W Maroku nie brakuje również miejsc, w których porozmawiamy w języku hiszpańskim. W miejscach odwiedzanych przez turystów, nie powinno być problemu z komunikacją w języku angielskim. Niestety, w Maroku nie dogadamy się używając języka polskiego. W Maroku nie mówi się po polsku. Rozmowa w języku niemieckim lub rosyjskim również będzie stanowiła problem w Maroku.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz