Czy w Hiszpanii rosną banany? Czy na Wyspach Kanaryjskich są plantacje bananów? - BelSole

Czy w Hiszpanii rosną banany? Czy na Wyspach Kanaryjskich są plantacje bananów?

Dopadła Was ochota na banana w Hiszpanii? Zastanawiacie się czy banany rosną w Hiszpanii? Czy w Hiszpanii są plantacje bananów? Czy te żółte i lekko ukośne owoce rosną na Wyspach Kanaryjskich? Może na Majorce? Gdzie w Hiszpanii rosną banany? Oto przewodnik po uprawie banana w Hiszpanii.

 

Plantacje bananów w Hiszpanii

Kiedy byliśmy na Cyprze, widzieliśmy wiele plantacji bananów, czy jednak banany także rosną w Hiszpanii? Jednym z największych krajów Europy? Otóż, mamy dla Was ciekawią wiadomość – mianowicie w Hiszpanii rosną banany a sama Hiszpania to największy producent bananów w Europie! 

Produkcja i uprawa bananów w Hiszpanii, a właściwie głównie na Wyspach kanaryjskich to ponad 417 000 ton bananów w 2016. Z samych Wysp Kanaryjskich pochodzi co dziesiąty banan produkowany w Unii Europejskiej. Niestety po ostatnich wydarzeniach związanych z wybuchem wulkanu na La Palmie część z plantacji bananów w Hiszpanii zostało kompletnie i bezpowrotnie zniszczonych. 

Regionalny rząd Wysp Kanaryjskich, archipelagu obejmującego La Palmę, szacuje, że wulkan spowodował już 116 milionów dolarów strat dla przemysłu bananowego na wyspie

Prawie 30% właścicieli plantacji bananów na wyspie ucierpiało z powodu wybuchu – wpłynie to pewnie na produkcję bananów w Hiszpanii jak i na ceny owocu w Europie. 

Wolałbym stracić dom zamiast bananowców, drzewa dają życie, dom nic nie daje.

Powiedział 56-letni Jesus Pérez z La Palmy

Żródło: https://www.latimes.com/world-nation/story/2021-11-02/banana-farmers-lose-livelihoods-as-lava-devours-spains-la-palma

Jak widzicie, jeśli kiedyś znów będziecie zastanawiać się czy w Hiszpanii rosną banany – odpowiedź jest prosta, oczywiście, że rosną!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz