Co wybrać? Korfu czy Zakynthos? Gdzie cieplej, lepiej i taniej? Gdzie lepsze plaże? - BelSole

Co wybrać? Korfu czy Zakynthos? Gdzie cieplej, lepiej i taniej? Gdzie lepsze plaże?

Jesteście na etapie planowania wakacji, nie wiecie, którą wyspę wybrać, Korfu czy Zakynthos? Zastanawiacie się, gdzie są lepsze plaże, gdzie jest taniej i cieplej czy na Zakynthos czy na Korfu? Gdzie lecieć i gdzie jest lepiej? Co wybrać Zakynthos czy Korfu? Odpowiadamy!

Przygotowaliśmy dla Was główne kategorię, według których powiemy Wam gdzie się może Wam bardziej spodobać, na Korfu czy Zakynthos?

 

Gdzie lepsza pogoda? Zakynthos czy Korfu?

 

zachód słońca na Zakynthos

Korfu leży dość blisko Zakynthos, czy różnica w pogodzie jest znaczna? Czy temperatura jest podobna? Otóż pomimo bliskości, leżące bardziej na południe Zakynthos jest minimalnie cieplejsze nić Korfu. Temperatura wody także będzie wyższa na Zakynthos niż na Korfu. Co prawda różnice w lecie nie będą duże, jednak w zimie już to może być parę stopni na plus na Zakynthos. Podsumowując, na Zakynthos jest cieplej niż na Korfu.

Poczytajcie o pogodzie na Korfu i o pogodzie na Zakynthos.

 

Gdzie jest taniej, na Zakynthos czy Korfu?

 

czy na Korfu jest drogo

Finanse w planowaniu wycieczki są bardzo ważne, dlatego dobrze wiedzieć co jest tańsze, Zakynthos czy Korfu. Planując wycieczkę z biurem podróży, możemy powiedzieć, że ceny będą podobne – jednak jeśli będziecie chcieli zorganizować wylot na własną rękę, to ceny mogą się różnić. Jeśli lecicie jedną z tanich linii lotniczych, to loty będą tańsze na Korfu niż na Zakynthos, noclegi będą raczej w podobnych cenach na obu wyspach. Artykuły spożywcze i żywność będą minimalnie droższe na Korfu. Gdzie jest zatem taniej? Na Korfu czy na Zakynthos? Jeśli lecicie na własną rękę to na Korfu, jeśli z biurem podróży – nie odczujecie różnicy.

 

Gdzie są lepsze atrakcje, na Zakynthos czy Korfu?

 

forteca wenecka Korfu

Jeśli chcecie pozwiedzać na wycieczce i szukacie ciekawy atrakcji, to obie wyspy mają coś do zaoferowania – jednak są to różne od siebie atrakcje. Na Korfu zobaczycie więcej kultury: Achilleion, Fortecę Wenecką, Angelokasto czy Vlacherna Monasterium. Za to na Zakynthos będziecie mogli podziwiać głównie atrakcje naturalne oraz słynny wrak Navagio. Jeśli więc chcecie podziwiać zabytki, lećcie na Korfu, jeśli uwielbiacie widoki, wybierzcie Zakynthos lub Korfu.

 

Gdzie na plażę? Zakynthos czy Korfu?

 

zakhyntos jaka wyspa
Wrak na Zakhyntos

Obie wyspy mają wspaniałe plaże – zresztą opisywaliśmy już plaże Zakynthos i plaże Korfu. Gdzie jednak są ładniejsze, lepsze plaże? Na Zakynthos czy na Korfu? Uważamy, że nie ma tutaj przegranego – obie wyspy mają wyjątkowe plaże, co prawda na Zakynthos znajdziecie plaże znane z wielu znanych pocztówek, to także na Korfu nie będziecie zawiedzeni. Co jednak jeśli musimy wybrać? Może ze względu na te widoki i żółwie, wybralibyśmy Zakynthos.

 

Gdzie lepsze imprezy, na Zakynthos czy Korfu?

 

Tutaj zdecydowanie przoduje Zakynthos i jego nocne życie, zwłaszcza w Laganas. Na Korfu takim miejscem jest południe wyspy i część stolicy – jednak życie nocne na Zakynthos trwa bardzo długo i jest bogate w emocje! Oczywiście jak już wylądujecie na Korfu, nie oznacza to, że nie ma tutaj imprez – jest i to sporo, jednak według nas bardziej imprezowe jest Zakynthos.

 

Gdzie lecieć Zakynthos czy Korfu?

 

Zakynthos atrakcje plaże

Co więc wybrać, Zakynthos czy Korfu? To oczywiście zależy czego szukacie na wakacjach. Jeśli szukacie dobrych imprez – wybierzcie Zakynthos. Jeśli chcecie zwiedzać, lepszym wyborem będzie Korfu. Jeśli stawiacie na tanie wakacje na własną rękę, wybierzcie Korfu. Jeśli lecicie z biurem podróży, nie będzie miało to znaczenia. Jeśli natomiast szukacie cieplejszej wyspy i wody w Morzu Śródziemnym – wybierzcie Zakynthos.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz