Wieża Petrin Praga, ile kosztują bilety? Ceny i cennik w 2024 - BelSole

Wieża Petrin Praga, ile kosztują bilety? Ceny i cennik w 2024

Wieża Petrin to jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na mapie Pragi, a ze względu na swoją specyficzną architekturę jest często porównywalny do słynnej Wieży Eiffla w Paryżu. W tym artykule sprawdzimy, ile kosztują bilety do Wieży Petrin. Jakie są ceny i cennik w 2024 roku do wieży Petrin w Pradze? Jakie są godziny otwarcia wieży Petrin w Pradze? Odpowiedzi poznasz w naszym materiale. 

 

Wieża Petrin Praga – ceny i cennik w 2024 roku

 

Zanim wskażemy, ile kosztują bilety do wieży Petrin w Pradze w 2024 roku, opowiedzmy nieco więcej o tym wyjątkowym miejscu. Budowla powstała w 1891 roku na wysokim na 130 wzgórzu o tej samej nazwie. Wysokość samej wieży to 58,70 m.

Zobacz też 18 najlepsze atrakcje, Praga i okolice. Co zobaczyć w Pradze? Turystyczne i nietypowe miejsca.

Cena wstępu na Wieżę Petrin

 

Wpisują w wyszukiwarkę frazę “Wieża Petrin Praga – ceny i cennik 2024” możemy zauważyć, że bilety na tę atrakcję możemy nabyć na kilka sposobów. Informacji na ten temat dostarcza oficjalny serwis Praga Eu. To, ile kosztują bilety do Wieży Petrin w Pradze, zależy od wybranego przez nas wariantu. Sam wstęp na platformę widokową w przypadku zakupu w kasie: 

  • 220 CZK za bilet normalny
  • niespełna 150 CZK za bilet ulgowy. Zniżka obejmuje dzieci w wieku 6-15 lat, studentów do 26 roku życia i seniorów powyżej 65 lat.
  • około 440 CZK za bilet rodzinny, który obejmuje dwóch dorosłych i maksymalnie 4 dzieci.

Rozważając kwestię ceny i cennika do wieży Petrin w Pradze w 2024 roku należy też pamiętać, że turyści mogą kupować bilety łączone, umożliwiające im wejście nie tylko na wieżę widokową, ale też do pobliskiego lustrzanego labiryntu. Ich cena wynosi około 260 CZK w przypadku wejściówki normalnej oraz 170 CZK złotych za bilet ulgowy. Podobne ceny można znaleźć również w serwisach specjalizujących się w sprzedaży biletów na atrakcje turystyczne z całego świata. 

Na końcu sprawdźmy, jakie są godziny otwarcia wieży Petrin w Pradze.  Od kwietnia do maja atrakcja jest dostępna od 9:00 do 19:30, a w miesiącach wakacyjnych – od 9:00 do 20:30. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz