Gorąca wiosna w Alicante, pogoda na marzec, kwiecień i maj - BelSole

Gorąca wiosna w Alicante, pogoda na marzec, kwiecień i maj

Czy warto lecieć do Alicante na wiosnę? Jaka jest temperatura w marcu, kwietniu i maju w Alicante? Jaka jest pogoda w marcu, kwietniu i maju w Alicante? Czy jest ciepło? Zobaczcie dlatego warto na wiosnę wybrać się na wycieczkę do Alicante!

 

Wielkanoc w Alicante

 

Wielkanoc w Hiszpanii

Tak się składa, że właśnie na wiosnę wypada Wielkanoc, także w Hiszpanii. O tradycjach wielkanocnych w Hiszpanii już pisaliśmy – warto odwiedzić w tym okresie Alicante. Jednym z najbardziej popularnych wydarzeń w Alicante jest procesja stromymi uliczkami dzielnicy Santa Cruz w środę przed Niedzielą Wielkanocną. Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda Wielkanoc w Hiszpanii lub chcecie w niej uczestniczyć jako wierzący – okres wielkiego tygodnia to dobry moment na wycieczkę do Alicante. Do tego w Polsce wtedy jest wolne w poniedziałek 😉

 

Mniej turystów i taniej w Alicante

 

La Explanada de España

Lato to gorący okres nie tylko ze względu na temperatury ale i na tłumy, za to wiosna potrafi pozytywnie rozczarować jeśli chodzi o liczbę turystów w Alicante i to o ile tańsze są noclegi, także takie z widokiem na Morze Śródziemne. Nie będziecie musieli się przepychać na ulicach ani też na plaży – bo wierzcie nam, będzie zdecydowanie mniej turystów! Będziecie mieć więcej czasu na zwiedzanie atrakcji Alicante.

 

Kąpiel w Alicante na wiosnę!

 

najlepsze plaże na Costa Blanca

Oczywiście! Może nie będziecie mogli siedzieć w wodzie nie wiadomo ile, woda w Morzu Środziemnym nie jest tak ciepła jak będzie za parę miesięcy. Jednak da się popluskać! Zwłaszcza pod koniec maja! Polecamy najlepsze plaże w okolicach Costa Blanca!

 

Gorąca wiosna w Alicante? Pogoda!

 

Alicante wiosna pogoda

Czy w Alicante jest ciepło w marcu, kwietniu i maju? Jaka jest pogoda? Powiemy Wam tyle, że nie będziecie zawiedzeni z perspektywy polskich temperatur. W najcieplejsze dni w maju temperatura może sięgać nawet 30 stopni Celsjusza, zresztą zobaczcie jak wygląda pogoda w marcu , kwietniu i maju w Alicante poniżej:

 

Pogoda w marcu w Alicante

 

Alicante Marzec

Marz to będzie najchłodniejszy miesiąc z tutaj wymienionych, temperatury będą wahać się od 17 do 20 stopni Celsjusza. Może też trochę popadać pod koniec miesiąca, warto więc mieć parasol. W nocy temperatury spadną do około 9 stopni Celsjusza – przyda się kurtka 🙂

 

Pogoda w kwietniu w Alicante

 

Alicante kwiecień

Kwiecień Będzie zdecydowanie cieplejszy i też zdecydowanie mniej deszczowy. Temperatury będą oscylować od 22 do 24 stopni Celsjusza, więc warto pomyśleć powoli o kremie do opalania!. W nocy temperatury spadną do około 11 stopni Celsjusza.

 

Pogoda w maju w Alicante

 

Alicante kwiecień

Najcieplejszy miesiąc z wymienionych, do tego nadaje się już całkiem dobrze na krótkie plażowanie! Temperatury powyżej 25 stopni Celsjusza to już norma, a mogą być takie dni, gdzie słupek nawet dobije do 30 stopni Celsjusza. Nocą słupki będą wskazywały około 15 stopni Celsjusza.

Jak widzicie w Alicante na wiosnę jest ciepło! Do tego jest też co robić, więc może warto spakować się i wybrać na wczesne wakacje w Alicante w marcu, kwietniu lub maju!

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz