CIEPŁA wiosna w Bari! Marzec, kwiecień czy maj w Bari? Jaka pogoda? - BelSole

CIEPŁA wiosna w Bari! Marzec, kwiecień czy maj w Bari? Jaka pogoda?

Bari i Apulia na wiosnę potrafią być bardzo ciepłym regionem, na pewno cieplejszym niż nasze polskie podwórko. Jaka jest pogoda i temperatura w Bari w marcu, kwietniu i maju – czy warto na wiosnę lecieć do Bari i Apulii? Co robić w marcu, kwietniu i maju? Odpowiemy czy jest ciepło na wiosnę w Bari!

Co robić na wiosnę w Bari i Apulii? W marcu, kwietniu i maju spokojnie znajdziecie wiele ciekawych atrakcji i opcji do spędzania czasu. Oto lista najciekawszych atrakcji i powodów dla których warto lecieć do Bari i Apulii w marcu, kwietniu i maju:

 

Kąpiel w Morzu Adriatyckim

 

najladniejsze plaze Apulia

Będąc wiele razy w Bari, Monopoli i Otranto na wiosnę sami doświadczyliśmy tego, że już w kwietniu spokojnie możecie iść się kąpać w Morzu Adriatyckim – oczywiście nie na długo, jednak spokojnie popływacie w rześkiej wodzie i odpoczniecie na plaży! Zobaczcie gdzie warto iść na plażę w Apulii.

 

Zwiedzanie miasteczek Apulii

 

polignano a mare
Polignano a Mare

Apulia pełna jest małych, urokliwych i klimatycznych miasteczek. Przygotowaliśmy dla Was już listę tych, które warto odwiedzić. Im więcej dni spędzicie w okolicach Bari, tym więcej miasteczek możecie odwiedzić – oto niektóre z tych zdecydowanie wartych zwiedzania:

Do większości miasteczek dojedziecie albo koleją albo samochodem – wszystkie są w zasięgu dnia wycieczki od Bari.

 

Mniej turystów i taniej w Apulii

 

castel del monte

Najbardziej popularnym miesiącem w Apulii jest lipiec i sierpień, wtedy też noclegi z widokiem na morze w małych kamieniczkach szybują do 1500 PLN za dobę. To w końcu najpopularniejszy okres wśród Włochów na wakacje. Dlatego też wtedy będzie najwięcej ludzi w Apulii i będzie też najdrożej, ale spokojnie – wystarczy lecieć do Bari na przykład w maju, by czerpać dużo słońca, iść na plażę i mieć w miarę tanie wakacje. Nie będziecie się musieli też przepychać przez wąskie białe uliczki z innymi turystami. Polecamy ten okres, jeśli szukacie ciepła oraz spokoju!

 

Na wiosnę jest cieplej w Bari i Apulii!

 

pogoda wiosna Bari

Jeśli macie już dość śniegu, smogu i zimna w Polsce, polecamy lecieć do Bari i Apulii właśnie wtedy. Oczywiście nie będzie to tak ciepły okres jak na przykład końcówka lata, jednak wciąż będzie zdecydowanie cieplej niż w Polsce. Wyciągajcie klapki, krótkie spodenki a nawet krem do opalania i zobaczcie jak wygląda pogoda na wiosnę w Bari i Apulii:

 

Pogoda w marcu w Bari i Apulii

 

Apulia Bari w Marcu

W marcu w Bari będzie już całkiem ciepło – zwłaszcza pod koniec miesiąca. Padać nie będzie dużo, bo na 31 dni marca, może popadać w maksymalnie 4 dni. Temperatury będą wahać się od 14 do 19 stopni Celsjusza w dzień i około 6 do 10 stopni w nocy. W zeszłym roku, pod koniec miesiąca było nawet 23 stopnie Celsjusza.

 

Pogoda w kwietniu w Bari i Apulii

 

Apulia Bari w Kwietniu

Czy w Bari jest ciepło w kwietniu? Zeszły rok w Apulii i Bari był dość szalony – temperatury skakały od 13 do 29 stopni Celsjusza. Padać będzie jeszcze mniej niż w marcu. W tym roku, temperatury będą się wahać od 18 do 24 stopni Celsjusza. Warto powoli myśleć o kremie do opalania, zwłaszcza pod koniec miesiąca.

 

Pogoda w maju w Bari i Apulii

 

W maju temperatury w dzień rzadko spadają poniże 20 stopni Celsjusza. Zazwyczaj będą oscylować wokół 23 – 24 stopni Celsjusza. Nie musicie obawiać się dużych opadów. Co prawda w nocy może być chłodniej bo nawet 12 stopni Celsjusza, więc na wieczory warto mieć kurtkę. Na dzień wystarczą Wam krótkie spodenki! To bardzo dobry miesiąc na odwiedzenie Bari i Apulii.

 

Jak widzicie, wiosna w Bari i Apulii to dobry okres na wycieczkę i dobrą zabawę. Próbowaliśmy nie raz, więc polecamy! Zobaczcie też na ile dni lecieć do Bari i Apulii.

Zobacz także: 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz