CIEPŁA wiosna i Malta. Pogoda marzec, kwiecień lub maj na Malcie? - BelSole

CIEPŁA wiosna i Malta. Pogoda marzec, kwiecień lub maj na Malcie?

Jeśli chcecie wybrać się na wiosnę na Maltę, opowiemy Wam jaka pogoda jest na Malcie w marcu, kwietniu i maju. Powiemy jakie temperatury są na wiosnę na Malcie. Czy marzec, kwiecień i maj to dobry okres na wycieczkę na Maltę? Zobaczcie!

 

Najpiękniejsza pora roku na Malcie

 

Malta kwiaty

Wiosna według wielu to najpiękniejsza pora roku na Malcie! Po deszczowej zimie, Malta robi się wyjątkowo zielona! Wracają piękne kwiaty, niektóre z warzyw i owoców w tym truskawki na Malcie. Na Malcie wtedy możecie nawet uczestniczyć w festiwalu Festa Frawli poświęconym truskawkom w kwietniu w miasteczku Imġarr.

 

Mniej turystów!

 

Malta mniej ludzi

Oczywiście najpopularniejszym okresem turystycznym na Malcie jest późne lato i wakacje. Wtedy też jest najwięcej turystów na Malcie. Jest jednak okres, który może być przyjemny jeśli chodzi o temperatury oraz nie być tak popularnym wśród turystów. Jest to oczywiście wiosna! Maj, kwiecień i zwłaszcza marzec to miesiące gdzie turystów będzie zdecydowanie mniej niż w lecie. Dlatego jeśli cenicie sobie spokój, polecamy wiosnę na Malcie.

 

Taniej na Malcie!

 

Malta taniej

Za mniejszymi tłumami na Malcie idzie kolejna rzecz, mianowicie tańsze wakacje na Malcie! Zwłaszcza na początku wiosny – kiedy ceny za nocleg mogą spaść nawet o 50%. Lato to najdroższy okres na Malcie, także jeśli chcecie oszczędzić polecamy zimę na Malcie lub właśnie wiosnę.

 

Festiwal fajerwerków na Malcie

 

festiwal fajerwerków Malta

Wspominaliśmy o festiwalu truskawek, to teraz powiemy Wam o Międzynarodowym Festiwalu Fajerweków na Malcie. Odbywa się on co rok, przez 3 dni niebo rozświetlane jest przez kolorowe wzory i wybuchy fajerwerków. Finał odbywa się w Vallettcie nad zatoką.

 

Pogoda na Malcie na wiosnę

 

wiosna Malta pogoda

Wiosna to także w przeciwieństwie do zimy na Malcie okres na wyspie z temperaturami już trochę zbliżonymi do tych z lata – zwłaszcza w maju, będziecie mieli szanse na bardzo ciepłe dni a nawet kąpiel w Morzu Śródziemnym. Jak wygląda pogoda na Malcie w marcu, kwietniu i maju, zobaczcie:

Jeśli chcecie mieć jeszcze cieplej, pomyślcie o Cyprze!

Pogoda na Malcie marzec

 

marzec na Malcie

Macie dość chłodnej i ponurej zimy? Zapraszamy na Maltę w marcu! Jaka jest pogoda na Malcie w marcu a jaka temperatura? Jest pogodnie! a Temperatury wahają się od 16 do aż 21 stopni Celsjusza! Może minimalnie popadać, dlatego dla świętego spokoju weźcie ze sobą parasol 🙂

Na wieczory weźcie kurtkę.

 

Pogoda na Malcie kwiecień

 

kwiecień na Malcie

W kwietniu na Malcie będzie jeszcze cieplej niż w marcu, temperatury będą sięgać nawet 25 stopni Celsjusza. W nocy słupki rtęci będą oscylować wokół 13 – 14 stopni Celsjusza – nie będzie dużo padać!

 

Pogoda na Malcie maj

 

maj na Malcie

Powinniście się zaopatrzyć już w krem do opalania, bo temperatury będą wyższe niż w kwietniu – zwłaszcza w nocy będzie cieplej! W dzień temperatura może pod koniec miesiąca sięgnąć 26 stopni a w nocy nawet 18 stopni Celsjusza. 

Warto pomyśleć o plażowaniu na Malcie, dlatego zerknijcie na najpiękniejsze plaże na Malcie.

Jak widzicie, wiosna to idealna pora roku dla kogoś ceniącego sobie spokojne wakacje w rozsądnej cenie a do tego na pięknej Malcie!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz