WARTO! Wiosna w Mediolanie, Como i Bergamo. Jaka pogoda w marcu, kwietniu i maju - BelSole

WARTO! Wiosna w Mediolanie, Como i Bergamo. Jaka pogoda w marcu, kwietniu i maju

Jeśli wybieracie się do Mediolanu na wiosnę w marcu, kwietniu i maju. Głowę zaprząta Wam pogoda w Mediolanie i Lombardii w marcu, kwietniu i maju. Opowiemy Wam dlaczego warto lecieć wtedy do Bergamo, Como czy Lecco. Jaka jest temperatura na wiosnę w Lombardii? Zapraszamy na wiosenny poradnik po tym pięknym regionie Włoch.

Zacznijmy na początku od paru powodów dla których warto lecieć właśnie do Mediolanu, Lombardii w marcu, kwietniu i maju.

 

Najpiękniejsza pora roku w Lombardii?

 

Wiosna Lombardia

Nie ma chyba piękniejszej pory roku roku w Lombardii niż wiosna. Wszystko zaczyna kwitnąć, jest zielono, na szczytach Alp dalej spoczywa śnieg. Wszystko budzi się do życia i jest to czas regeneracji po zimie w Lombardii. Jeśli chcecie zrobić najpiękniejsze zdjęcia nad jeziorem Como czy Garda, wybierzcie właśnie wiosnę.

 

Mniej ludzi i taniej w Mediolanie

 

Mediolan i okoliczne miejscowości takie jak Como, Lecco czy Bergamo potrafią przy zatłoczone w sezonie letnim. Pełno tutaj turystów, człowiek się przepycha przez tłumy zwiedzających te piękne miasta. Na wiosnę natomiast, turystów jest mniej niż w lecie – dlatego jeśli cenicie sobie spokój, pomyślcie o wiośnie, najlepiej marcu na wycieczkę do Mediolanu.

 

Święta Wielkanocne w Mediolanie

 

Wielkanoc we Włoszech

Wiosna to także Święta Wielkanocne we Włoszech, możecie spędzić ten wyjątkowy czas dla katolików właśnie we Włoszech. W wielu miasteczkach pojawiają się ozdoby świąteczne, możecie też spróbować wielu świątecznych potraw i poznać tradycje wielkanocne we Włoszech.

 

Czas na zakupy w Mediolanie

 

zakupy Mediolan

Jest to też idealny czas na zakupy, nie jest tak drogo jak przed świętami – niektóre z butików oferują wiosenne promocje. Można też zakupić coś ciekawego z nowej kolekcji modowej, lub jakąś pamiątkę z Mediolanu.

 

 

Pogoda na wiosnę w Mediolanie i Lombardii

 

Umówmy się, Mediolan to nie Sardynia na wiosnę i nie jest tutaj, aż tak ciepło jak w najgorętszych zakątach Europy. Jednak! Wciąż jest cieplej niż w Polsce, jest też słoneczniej. Nie powinniście być zawiedzeni, zwłaszcza w drugiej połowie wiosny. Jak wygląda pogoda w Mediolanie i Lombardii w marcu, kwietniu i maju? Zobaczcie:

 

Pogoda w marcu w Mediolanie

 

marzec Mediolan

Temperatury w Marcu w Mediolanie, Lombardii, Bergamo i okolicach będą wahać się od 10 do około 17 stopni Celsjusza. Może trochę popadać, więc weźcie ze sobą parasol. Im bliżej Alp, tym temperatura będzie mniej przewidywalna i deszczu może być zdecydowanie więcej. W Dolinie Padu będzie raczej mniej padać.

 

Pogoda w kwietniu w Mediolanie

 

kwiecień Mediolan

Im później tym cieplej, w kwietniu w Mediolanie temperatura może sięgać nawet 22 stopni Celsjusza. W nocy będzie spadać do około 10 stopni powyżej zera. Pada dalej!

 

Pogoda w maju w Mediolanie

 

Maj Lombardia

Jaka jest pogoda w maju w Mediolanie? Im później, tym cieplej. Na początku miesiąca możecie spodziewać się 21 stopni Celsjusza i deszczu. Pod koniec miesiąca słupki rtęci pokażą, aż 26 stopni w dzień i 16 w nocy. Deszczu pod koniec miesiąca będzie już mniej.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz