Wiosna i Maroko, pogoda w marcu, kwietniu i maju - BelSole

Wiosna i Maroko, pogoda w marcu, kwietniu i maju

Jeśli chcecie wybrać się do Maroka w marcu, kwietniu lub maju i zastanawia Was pogoda na wiosnę w Maroko. Odpowiemy dlaczego warto wtedy lecieć do Maroko i jaka temperatura jest w marcu, kwietniu i maju.

Jeśli macie dość zimy w Polsce i chcecie się wybrać w ciepłe miejsce, to Polecamy Maroko – po zamknięciu kraj się otwarł i czeka na gości, może warto lecieć już w marcu, kwietniu lub maju do Maroka?

 

Najpiękniejsza pora w Maroku?

 

najpiękniejsza pora roku w Maroko

To zdecydowanie najpiękniejszy okres w Maroku, dlaczego? Idealna pogoda, nie za gorąca temperatura, wcześniejsze deszcze powodują, że niektóre z miejsc w Maroku stają się zielone. Oazy usiane są kwiatami, a ludzie z chęcią korzystają z uroków okresu od marca do maja w Maroku. Dni są ciepłe, niestety noce trochę chłodniejsze – ale daje to chwilę wytchnienia przed latem w Maroku.

 

Trekking w Maroku

 

Maroko trekking

Dzięki temu, iż nie ma jeszcze upałów to także doskonała pora na wycieczki piesze po Maroko, w górach po pustyniach i parkach narodowych. Nie musicie obawiać się niebezpiecznych upałów na trasie – jest bardzo ciepło, ale nie za ciepło. Polecamy!

 

Pogoda na wiosnę w Maroku

 

To jedno z najcieplejszych miejsc w jakie możecie lecieć w miarę blisko od Polski – zaraz obok Cypru. Temperatury wynoszą wtedy w Maroku od 23 do 30 stopni Celjusza, pada mało więc jest zdecydowanie cieplej niż w Polsce. Jaka jest pogoda w marcu, kwietniu i maju, zobaczcie:

 

Pogoda w marcu w Maroku

 

marzec Maroko

To zdecydowanie cieplejsze miejsce niż Polska. Padać nie będzie dużo, a słupki rtęci będą pokazywać od 20 stopni Celsjusza do około 25 stopni. W nocy temperatury spadają do około 10 stopni. Trochę chmur nie powinno zaszkodzić waszej wycieczce.

 

Pogoda w kwietniu w Maroku

 

Maroko kwiecień

Jaka jest pogoda w kwietniu w Maroku? Jest jeszcze cieplej niż w marcu. Słupki rtęci pokazują nawet 28 stopni Celsjusza – z 2 dni w całym miesiącu może padać lekki deszcz. Warto pomyśleć o kremie z filtrem na dzień!

 

Pogoda w maju w Maroku

 

Maroko maj

Jak ciepło jest w maju w Maroku? Jest na prawdę ciepło – nawet 30 stopni Celsjusza w dzień i około 14 stopni w nocy. Nie powinno za dużo padać, w zasadzie będziecie mieć bardzo dużego pecha jeśli traficie na deszcz. Warto pomyśleć o kremie z filtrem na dzień!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz