Czy można pić wodę z kranu w Albanii? - BelSole

Czy można pić wodę z kranu w Albanii?

Albania staje się popularną destynacją turystyczną i wiele osób na miejscu zadaje sobie pytanie czy można pić wodę z kranu w Albanii, Tiranie, Sarande, Durres czy Vlorze? My byliśmy i sprawdziliśmy jak wygląda kanalizacja i rury w Albanii i czy trzeba kupować wodę butelkowaną na miejscu?

Sprawdziliśmy czy w Albanii można pić wodę z kranu i odpowiemy Wam, że odpowiedź nie jest do końca jednoznaczna. Wiadomo, że trzeba się nawadniać – zwłaszcza w tak gorącym kraju jakim jest Albania. Oczywiście sama Albania jest w miarę bezpieczna, a woda? Na ogół stan rur i kanalizacji w Albanii pomimo remontów pozostawia wiele do życzenia i wiele organizacji odradza pić wodę z kranu w Albanii. Na ogół lokalsi kupują wodę butelkowaną i polecamy zachowywać się jak oni w tej kwestii. Czyli lepiej nie pić wody z kranu w Albanii. Jednak są pewne wyjątki od tej zasady. 

Pitna woda z kranu w Albanii?

To jak z tą kranówą? Niektóre z regionów górskich mają na prawdę dobrą wodę kranową, która nadaje się do picia bezpośrednio z kranu. Co należy zrobić by takie miejsca znaleźć? Zazwyczaj najlepiej zapytać jakiegoś Albańczyka czy wodę w danym miejscu można pić w Albanii. Albańczycy to bardzo przyjaźni i pomocni ludzie, dlatego zapewne udzielą Wam prawdziwej informacji o stanie wody w Albanii.

Jeśli nie macie jednak potrzeby próbować i szukać, polecamy po prostu kupić wodę w butelkach i ominie Was ten problem i oszczędzicie czas by nie musieć chodzić po miastach i pytać czy woda w Albanii jest pitna czy nie. Lepiej kupić sobie butelkę wody lub albańskiego wina! 🙂 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz