Czy w Egipcie można płacić w euro? Czy dolarami? - BelSole

Czy w Egipcie można płacić w euro? Czy dolarami?

Egipt jest jednym z najpopularniejszych kierunków dla europejskich turystów, a ich liczba każdego roku sięga dziesiątek milionów. Wiele osób przed wyjazdem do kraju faraonów, stawia sobie pytanie o najwygodniejszą i najbardziej opłacalną formę płatności. Wśród nich króluje najczęściej jedna kwestia – czy w Egipcie można płacić w euro? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule. 

 

Czy w Egipcie można płacić w euro? 

 

Egipt bez wątpienia można określić mianem kraju turystycznego. Pieniądze pozostawiane podczas wakacji zagranicznych turystów odgrywają istotną rolę dla całej gospodarki tego państwa. Dlatego wielu miejscowych dba o ich maksymalny komfort i wygodę, również w kwestiach płatności. Z tego powodu w Egipcie można płacić w euro. W większości sklepów, lokali gastronomicznych i atrakcji turystycznych Egiptu, płatności przyjmowane są w trzech walutach – euro, dolarach amerykańskich i miejscowych funtach egipskich. Nie ma więc żadnych przeciwwskazań, by w Egipcie płacić w euro. 

 

W Egipcie można płacić w Euro. Ale czy warto? 

 

Skoro ustaliliśmy już, czy w Egipcie można płacić w euro, zastanówmy się, czy jest to opłacalne. Tutaj zdania są podzielone. W kraju Faraonów większą popularnością cieszy się bowiem dolar amerykański. Warto tu również pamiętać, że w wielu wypadkach egipskie kantory przeliczają dolary do euro w stosunku jeden do jednego. Najprościej rzecz mówiąc oznacza to, że za jedno euro dostaniemy tyle samo funtów egipskich, co za dolara. Sytuacja podobnie wygląda w większości sklepów lub lokali usługowych – w zdecydowanej większości przypadków poszczególne produkty mają dokładnie taką samą cenę w euro, jak w dolarach. 

W Egipcie można płacić w euro, jednak nie zawsze jest to korzystne.  Z perspektywy polskiego turysty. znacznie bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest więc kupno tańszego dolara. Dzięki temu możesz oszczędzić nieco środków, które będzie można wykorzystać na atrakcje w kraju faraonów. 

Skoro już wiadomo, czy w Egipcie można płacić w euro, spójrzmy jeszcze na kwestię przydatności kart płatniczych. Stopniowo stają się one coraz bardziej popularne w Egipcie, jednak dominującą formą płatności, zwłaszcza w przypadku mniejszych sklepów i mniej popularnych lokali, pozostaje gotówka. Karty kredytowe mogą jednak przydać się na wypadek np. wypłat z bankomatów. Na taką ewentualność warto jednak zaopatrzyć się w kartę wielowalutową – użycie standardowej karta kredytowej wydanej przez polski bank będzie wiązało się z pobraniem prowizji za wypłatę oraz przewalutowaniu środków z konta po niekorzystnym kursie. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz