Czy w Nowej Zelandii są pająki? Czy są jadowite?  - BelSole

Czy w Nowej Zelandii są pająki? Czy są jadowite? 

Pająki stanowią obiekt strachu lub niechęci dużej grupy osób, a spotkanie z tymi zwierzętami jest czymś, co może skutecznie zepsuć frajdę z wakacyjnego wyjazdu. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, czy w Nowej Zelandii są pająki. Zapraszamy do lektury wszystkich, którzy planują wyjazd do tego kraju i należą do grona miłośników lub zajadłych przeciwników tych owadów. Z nami dowiesz się również, czy w Nowej Zelandii są jadowite pająki.  

Czy w Nowej Zelandii są pająki? 

Żeby nie zabierać Waszego cennego czasu, od razu odpowiadamy na najważniejsze pytanie tego materiału. Czy w Nowej Zelandii są pająki? Jeśli nie lubicie tych zwierząt, mamy dla Was złą wiadomość. Zwierzęta te występują w tym kraju, a do tego jest ich naprawde sporo. 

Pająki w Nowej Zelandii są bardzo liczną grupą zwierząt. Ich dokładna liczba jest niezwykle trudna do określenia, natomiast duża część naukowców szacuje, że w Nowej Zelandii jest nawet 1400 gatunków pająków! Co charakterystyczne dla fauny tego kraju, większość z tych owadów to endemity, a więc zwierzęta występujące wyłącznie na terytorium Nowej Zelandii. 

Jak widzisz, odpowiedź na pytanie o to, czy w Nowej Zelandii są pająki jest jak najbardziej twierdząca. Dlatego planując wyjazd do tego kraju, powinieneś raczej liczyć się z możliwością spotkania tych owadów. 

Zobacz także Czy Nowa Zelandia jest bezpieczna? Nowa Zelandia. Bezpieczeństwo w 2023

Jadowite pająki w Nowej Zelandii. Czy są? 

W tym momencie zastanawiasz się na pewno, czy pająki w Nowej Zelandii są jadowite. Już sprawdzamy! 

Mimo, że w Nowej Zelandii występują w dużych ilościach, możemy Was uspokoić – zdecydowana większość z nich nie jest groźna dla człowieka, a ich ugryzienia często są ledwo odczuwalne. Od tej zasady istnieją jednak pewne wyjątki. Jadowite pająki w Nowej Zelandii istnieją, chociaż jest ich niewiele. Najpowszechniejszym jadowitym pająkiem w Nowej Zelandii jest katipo. Owad ten osiąga długość około 8 mm. Co prawda zdaniem naukowców jego jad może nawet zabić dorosłego człowieka, jednak ostatni zarejestrowany przypadek tego typu miał miejsce w 1901 roku. Innym jadowitym pająkiem w Nowej Zelandii jest Latrodectus hasselti, a niektórzy do tej kategorii zaliczają również Lampona murina, jednak jego ukąszenia powodują najczęściej lekki ból w miejscach ugryzienia, a w skrajnych przypadkach delikatne nudności i ból głowy. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz