5 razy dlaczego warto, Portugalia i pogoda w marcu, kwietniu i maju - BelSole

5 razy dlaczego warto, Portugalia i pogoda w marcu, kwietniu i maju

Jeśli wybieracie się do Portugalii na wiosnę, zastanawiacie się jaka jest pogoda w marcu, kwietniu lub maju w Portugalii i jaka jest temperatura wtedy nad Oceanem i na plaży. Na wszystko odpowiemy i zapraszamy do wiosennej Portugalii.

Na początek przedstawimy dlaczego warto lecieć w marcu, kwietniu i maju do Portugalii.

 

Mniej turystów w Portugalii

 

mniej turystów Portugalia

Jeśli nie chcecie przepychać się na plażach oraz przy największych atrakcjach Lizbony czy Porto. Może warto lecieć do Portugalii właśnie w marcu, kwietniu lub maju. Wtedy turystów jest zdecydowanie mniej niż w lecie, jednak temperatury już są na tyle przyjemne, że spokojnie można w miłym słońcu zwiedzać najciekawsze miejsca w Portugalii.

 

Piękna wiosna w Portugalii

 

kwiaty Portugalia

Jeśli się zastanawiacie kiedy będziecie mogli zrobić najpiękniejsze zdjęcia w Portugalii, to bez wątpienia powiemy, że tą porą roku jest wiosna. To zdecydowanie najciekawsza pora roku, jest kolorowo – kwiaty kwitną, jest zielono. Zdecydowanie polecamy. Możecie też lecieć w każdym momencie roku na Maderę, tam macie wieczną wiosnę.

 

 

Święta wielkanocne w Portugalii

 

wielkanoc w Portugalii

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas dla katolików i ciekawy okres do zwiedzania Portugalii dla wszystkich. To wydarzenie religijne i kulturowe – ciekawy czas na odwiedzenie i zobaczenie jak Portugalczycy świętują Wielkanoc.

 

Wiosenna kuchnia w Portugalii

 

kuchnia Portugalia wiosna

Prócz wielkanocnego Pao de Lo czy Folar warto na wiosnę spróbować wiosennego jedzenia, oczywiście pełno jest wtedy świeżych warzyw, owoców morza czy nawet pysznych owoców. No i te pyszne soki podawane z wózków na ulicach, pychota!

Zobaczcie co warto kupić w Portugalii.

 

Wiosna i pogoda w Portugalii?

 

Portugalia na wiosnę

Oczywiście pogoda jest różna w zależności od regionu, wykluczymy jednak Azory i Maderę, które mają u siebie wieczną wiosnę. Nie będziecie zawiedzeni, bo będzie bardzo ciepło w porównaniu do Polski. Temperatury będą wahać się od 16 do 22 stopni Celsjusza. Padać nie będzie dużo, więc będzie to miła odmiana po mokrej i zimnej zimie w Polsce. 

 

Marzec pogoda w Portugalii

 

marzec Portugalia

Jaka jest pogoda w marcu w Portugalii w Lizbonie czy Portugalii? Będzie ciepło bo od 16 do 19 stopni Celsjusza. W nocy słupki rtęci będą pokazywać 10 stopni Celsjusza. Padać nie będzie dużo.

Weźcie ze sobą kurtkę na noc 🙂

 

Kwiecień pogoda w Portugalii

 

kwiecień Portugalia

Kwiecień będzie cieplejszy i stabilny jeśli chodzi o temperaturę w Portugalii. Spodziewać się możecie około 20 stopni Celsjusza cały miesiąc. Słońce będzie świecić prawie cały czas, deszczu będzie mało

 

Maj pogoda w Portugalii

 

maj Portugalia

To najcieplejszy miesiąc z wymienionych. Słupki rtęci pokażą 22 stopnie Celsjusza. W nocy będzie około 13 do 14 stopni Celjusza – więc kurtki dalej się mogą przydać. Ogólnie to bardzo przyjemny miesiąc na wycieczkę do Portugalii.

Jak widzicie wiosna w Portugalii oferuje wszystko czego trzeba zmarzluchom po chłodnej i mokrej zimie. Polecamy bardzo! Na koniec zdjęcie które zrobiliśmy na początku marca w Lizbonie – niech mówi ono samo za siebie jak przyjemnie jest w Portugalii w marcu, kwietniu i maju i jak ciepło jest wtedy:

pogoda Portugalia wiosna

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz