Gorąca wiosna i Cypr, pogoda, marzec, kwiecień i maj na Cyprze - BelSole

Gorąca wiosna i Cypr, pogoda, marzec, kwiecień i maj na Cyprze

Nie ma chyba lepszego miejsca na wycieczkę na wiosnę niż Cypr? Dlaczego warto? Odpowiemy Wam, jak wygląda pogoda na Cyprze w marcu, kwietniu i maju. Powiemy jakie temperatury są na Cyprze w marcu, kwietniu i maju. Oto wiosna i Cypr! 

Przedstawimy Wam parę ważnych powodów dla jakich warto lecieć na Cypr na wiosnę, co robić w marcu, kwietniu i maju na Cyprze, zobaczcie:

 

Mniej turystów na Cyprze

 

Cypr mniej turystów

Jeśli cenicie sobie spokój i nie lubicie tłumów, a jednocześnie szukacie ciepłego miejsca na wycieczkę, wybierzcie Cypr. Wiosna nie jest oczywiście tak popularna jak lato na Cyprze jednocześnie jest cieplejsza niż zima na Cyprze więc stanowi już powoli gratkę dla chcących odpocząć w spokoju. Pamiętajcie jednak, że każdy kij ma dwa końce i część z obiektów turystycznych może być zamknięta do połowy kwietnia. 

Za mniejszą liczbą turystów idzie kolejna zaleta wyjazdu na Cypr na wiosnę, mianowicie niższe ceny niż w lecie. Najbardziej prestiżowe lokale i noclegi mogą być tańsze o parędziesiąt procent.

Zobaczcie co zwiedzić na Cyprze.

Kwiaty na Cyprze

 

kwiaty na Cyprze

Nie to, że inne pory roku nie są kolorowe, jednak wiosna potrafi zaskoczyć pięknymi barwami, kwiatami i zielenią – zwłaszcza w Troodos. Jeśli cenicie sobie wręcz instagramowe widoki i chcecie porobić piękne zdjęcia, wybierzcie wiosnę na Cyprze.

 

Hiking i trekking na Cyprze

 

trekking na Cyprze

Lato na Cyprze potrafi być zdecydowanie za gorące momentami na wycieczki piesze po Cyprze – przy temperaturach rzędu 40 stopni Celsjusza, wręcz niebezpiecznie czasami jest wychodzić na spacer. Polecamy Wam więc wiosnę na Cyprze na wycieczki piesze! Temperatury są niższe, ale nie są za niskie, do tego piękne widoki i kwitnąca wiosna potrafią zachęcić do spacerów! Polecamy zwłaszcza spacery po Akamas, Dipkarpaz i Troodos.

 

Kąpiel w kwietniu lub maju na Cyprze?

 

paralimni
Spokojna plaża na wschodzie Cypru niedaleko Paralimni.

Morze Śródziemne jest raczej ciepłym morzem i nawet w kwietniu lub maju będziecie mogli chociaż na chwilę zanurzyć się w wodach przy plaży! Oczywiście nie będą to tak długie kąpiele jak w późne lato, jedna woda będzie mieć już powyżej 20 stopni Celsjusza. Na początku marca, może warto pomyśleć jeszcze o hotelu z basenem i podgrzewaną wodą 😉

Zobaczcie najlepsze plaże na Cyprze.

 

Wiosna i pogoda na Cyprze, jest ciepło!

 

Cypr pogoda wiosna

To będzie chyba najważniejszy segment, po którym już tylko opiszemy Wam temperaturę i pogodę w marcu, kwietniu i maju na Cyprze. Na Cyprze na wiosnę będzie ciepło! Ba, będzie zdecydowanie cieplej niż w Polsce i to jedno z tych miejsc, które są w miarę blisko Polski i już w marcu potrafią pozytywnie zaskoczyć temperaturą i pogodą. Zobaczcie jak wygląda pogoda w marcu, kwietniu i maju:

 

Pogoda w marcu na Cyprze

 

marzec Cypr

Jeśli macie dość mrozów, to zapraszamy na Cypr w marcu. Przywitają Was temperatury od 17 stopni Celsjusza do 22 stopni powyżej zera. Do tego deszczu nie będzie dużo, ba będzie go bardzo mało. Jedynym problemem może być temperatura w nocy, kiedy może spaść nawet do 8 stopni Celsjusza – dlatego na wieczory, weźcie ze sobą kurtki.

 

Pogoda w kwietniu na Cyprze

 

kwiecień Cypr

Pierwsza połowa kwietnia będzie podobna do marca, z taką różnicą, że będzie trochę cieplejsza – za to druga połówka, druga połówka będzie zdecydowanie cieplejsza! Jaka jest temperatura w kwietniu na Cyprze? Nawet 28 stopni Celsjusza! Deszczu prawie nie będzie, a noc będzie oznaczać temperatury na poziomie 13 stopni Celsjusza.

 

Pogoda w maju na Cyprze

 

Jaka jest pogoda w maju na Cyprze? To miesiąc, który najbardziej przypomina lato jeśli chodzi o temperatury. Będą one się wahać pomiędzy 24 a nawet 30 stopni Celsjusza. Warto już pomyśleć o kremie z filtrem, i o kąpieli – nie tylko słonecznej.

 

Cypr to jedno z najcieplejszych miejsc tak blisko Polski, dlatego każda pora roku tutaj będzie idealna dla zmarzźluchów z Polski, polecamy z całego serca!???

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz