Dojazd z Bari do Matery. Jak Dojechać z Bari do Matery? - BelSole

Dojazd z Bari do Matery. Jak Dojechać z Bari do Matery?

Matera to jedna z głównych atrakcji tego rejonu Włoch gdzie dojedziecie z Bari. Jak się do Matery dostać z Bari? Jak wygląda dojazd? Czy jest pociąg do Matery z Bari? Czy jest autobus? Oto poradnik jak dojechać do Matery do Bari i jak wygląda dojazd z Bari do Matery, pociągiem, autobusem i samochodem.

Dojazd z Bari do Matery czasami może zawrócić w głowie, zwłaszcza jeśli chodzi o ilość peronów i stacji z Bari gdzie odjeżdżają pociągi w Bari. Do tego nie wszystko znajdziecie na jednej stronie trenitalia.com, więc odpowiemy jak dojechać nie tylko pociągiem ale i samochodem i autobusem z Bari do Matery. Zapraszamy więc!

Dojazd samochodem z Bari do Matery

Jak dojechać samochodem z Bari do Matery? W zasadzie najszybszą trasą jest ta przez drogę SS96 na południowy-zachód w kierunku Altamury oraz SS99 na południe. Cała droga to około 1 godzina jazdy z Bari do Matery. Parking znajdziecie przy dworcu.

 

Tak oto wygląda mapa dojazdu z Bari do Matery samochodem.

Dojazd pociągiem z Bari do Matery

Z Bari do Matery na prawdę jeździ pociąg – jednak ciężko będzie go Wam znaleźć na oficjalnych stronach trenitalia. Do tego odjeżdża z peronów Ferrovie Appulo Lucane (przy Bari Centrale). Pociąg jedzie 1 h 40 min i dojeżdża do Matera Centrale. Bilet kosztuje 5,2 EUR w jedną stronę, możecie go także kupić na stronie FAL. Jeśli interesuje Was centrum Matery i najlepsze atrakcje Matery to powinniście wysiąść na stacji Matera Centrale.

Rozkład jazdy pociągów Bari Matera

Rozkład jazdy pociągów Bari Matera znajdziecie na: https://ferrovieappulolucane.it/

Dojazd autobusem z Bari do Matery

Do Matery dojedziecie także autobusami z Bari, z lotniska Bari (Pugliaairbus) oraz z Monopoli. Dojazd z Bari trwa około 1 h 10 min. Bilet kosztuje około 3,5 EUR.

Rozkład Pugliaairbus: https://www.aeroportidipuglia.it/bus-pugliairbus-

Rozkład Marinobus: https://www.marinobus.it/en/

Rozkład busmiccolis: https://www.busmiccolis.it/en/

Jak najlepiej dojechać z Bari do Matery?

My jechaliśmy do Matery z Bari i okolic już 3 razy. Wszystko zależy gdzie jesteście i jakie możliwości macie. Gdybyśmy znów mieli jechać do Matery z Bari to zapewne wybralibyśmy samochód a potem dopiero pociąg lub autobus. Samochód pozwoli Wam na większą elastyczność w zwiedzaniu okolicznych miasteczek w Apulii i Bazylikacie. Pociągi jeżdżą dość często i są wygodne, jeśli lepiej Wam dojechać na przykład z lotniska z Bari do Matery autobusem to wybierzecie oczywiście autobus. 

Jeśli macie chorobę lokomocyjną wybierzcie raczej pociąg, aniżeli autobus 🙂

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz