Galleria nazionale dell'Umbria, cennik w 2024. Ile kosztuje wstęp i bilet - BelSole

Galleria nazionale dell’Umbria, cennik w 2024. Ile kosztuje wstęp i bilet

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem do wyjątkowej Galerii w Perugii. Ile kosztuje wstęp do Galleria nazionale dell’Umbria w 2024 roku? Jaki jest cennik biletów? Ile kosztuje bilet normalny i ulgowy? Oto przegląd cen wstępu do popularnej atrakcji Perugii jaką jest Galleria nazionale dell’Umbria.

W tym artykule poznasz:

  • Cennik Galleria nazionale dell’Umbria w 2024
  • Gdzie kupić bilety do Galleria nazionale dell’Umbria?

Cennik Galleria nazionale dell’Umbria w 2024

Zaplanowałeś już swoją podróż do Włoch na 2024 rok? Jeżeli tak, mam dla Ciebie nieodłączny punkt wizyty – Galleria nazionale dell’Umbria, skarbiec sztuki znajdujący się w sercu Perugii. W tym wpisie odnajdziesz najważniejsze informacje na temat Ile kosztuje wstęp do Galleria nazionale dell’Umbria oraz szczegóły dotyczące cennika biletów na 2024 rok.

Miłośnicy sztuki i kultury Włoskiej, mogąc zanurzyć się w niezwykle bogatą kolekcję dzieł, powinni zawsze mieć na uwadze cenę wejścia. W 2024 roku, bilety do Galleria nazionale dell’Umbria są wycenione na 10 EUR dla biletów normalnych. Czy to dużo? Biorąc pod uwagę bezcenne dzieła sztuki, które odkryjesz podczas tej wizyty, to naprawdę okazyjna oferta.

Jeżeli masz prawo do biletu ulgowego, przygotuj się na jeszcze bardziej atrakcyjną cenę. Bilet ulgowy do Galleria nazionale dell’Umbria kosztuje zaledwie 2 EUR. Bardzo niewiele, zważywszy na to, do jak wspaniałych dzieł sztuki daje dostęp.

Galleria nazionale dell Umbria wstep
Wnętrze Galleria nazionale dell’Umbria

Jak podaje oficjalna strona GNU:

Kolekcja Galerii Narodowej Umbrii obejmuje ponad 3000 dzieł, w tym obrazy, rzeźby, ceramikę, tkaniny i złotnictwo: z nich można podziwiać ponad 500, a pozostałe są przechowywane w magazynie. Trasa wystawy podzielona jest na dwa piętra niczym nić, która haftuje świadectwo ośmiu wieków włoskiej historii i kultury. 

Podróż do GNU rozpoczyna się pomiędzy XIII a XIV wiekiem, pomiędzy wspaniałością fresków Benedetta Bonfigliego w kaplicy Priori a Madonną z Dzieciątkiem autorstwa Duccio di Buoninsegna. Kontynuuje perugijski późny gotyk Gentile da Fabriano i przechodzi przez arcydzieła przedstawicieli renesansu, takich jak Beato Angelico, Benozzo Gozzoli i Piero della Francesca. 

Zarówno bilet normalny, jak i ulgowy oferują pełen dostęp do wszystkich wystaw stałych i czasowych. Warto więc na spokojnie zaplanować swój dzień, aby móc w pełni wykorzystać potencjał tego miejsca.

Podsumowując, jeśli zadajesz sobie pytanie: „Ile kosztuje wstęp do Galleria nazionale dell’Umbria?”, odpowiedź jest prosta – bilety dla osób dorosłych kosztują 10 EUR, a bilety ulgowe są dostępne za jedyne 2 EUR. Na pewno warto skorzystać z tej niezwykłej okazji by podziwiać niezwykłe dzieła sztuki w samym sercu Umbrii.

Dzięki korzystnym cenom, Galleria nazionale dell’Umbria na pewno przyciągnie wielu miłośników sztuki w 2024 roku. Nie przegap tej okazji!

Gdzie kupić bilety do Galleria nazionale dell’Umbria?

Bilety zakupicie na miejscu w kasie lub online na stronie GNU https://gallerianazionaledellumbria.it/visita/

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz