Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski? Co wybrać? - BelSole

Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski? Co wybrać?

Jedziecie do Bułgarii? To na pewno macie dylemat, który z dwóch kultowych kierunków jest lepszy. Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski? Co wybrać? Który kurort jest lepszy dla imprezowiczów, a który dla rodzin? Sprawdziliśmy!

 

Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski? Co na imprezę?

plaze nudystow Bulgaria

Jeśli na wakacjach macie ochotę na imprezy do rana i to codziennie w innym klubie to Słoneczny Brzeg będzie dla Was rajem. Wiele dyskotek to kluby przy plaży, które są czynne całą dobę. W nocy są w nich szalone imprezy, na których grają najlepsi DJ-e na świecie. Za dnia to spokojne kluby, w których można posiedzieć przy basenie, sącząc drinki. Słoneczny Brzeg ma miano Las Vegas Europy. Na co możecie liczyć w Złotych Piaskach? Cóż, są one znacznie mniejsze niż Słoneczny Brzeg, stąd i atrakcji jest mniej. Nie mniej jednak i tu jest bogata baza dyskotekowo-klubowa. Odbywają się tutaj festiwale muzyki jazzowej i rockowej.

 

Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski? Co wybrać na wakacje z dziećmi?

sloneczny brzeg plaza

Co jest ważne na wakacjach z dziećmi? Złoty, miękki piasek, ciepła woda, łagodne zejście i atrakcje po zejściu z plaży. Oba kurorty oferują czyste plaże i ciepłe, spokojne morze. Nie ma tutaj meduz ani innych niebezpiecznych stworzeń. Jednak w Słonecznym Brzegu jest bogatsza oferta hoteli z aquaparkami, większa ilość rozrywek dla dzieci: karuzel i klubów z animatorami, basenów, zjeżdżalni, torów gokartowych i wiele innych. Wadą tego kurortu są wysokie ceny, hałaśliwe imprezy do rana oraz tłok na plażach i w miasteczku.

 

Gdzie można więcej zobaczyć?

wybrzeze Bulgaria
Okolice Złotych Piasków

Oba kurorty powstały w XX w. i są nastawione na plażowanie. Dlatego nie oczekujcie spektakularnych zabytków. Jednak w okolicy już znajdziecie ciekawe miejsca. Ze Słonecznego Brzegu blisko jest do starożytnego Nessebaru. Miasteczko jest wpisane na listę UNESCO. Tutaj warto zgubić się w wąskich uliczkach, wstąpić do kafejki na kawę albo lokalne różane wino. Bogatsze w atrakcje tego typu są okolice Złotych Piasków. Po pierwsze zamiast ogromnych hoteli, do plaży przylega Park Krajobrazowy Złote Piaski. Możecie pospacerować wśród drzew i podziwiać bogatą faunę i florę. W okolicy jest też niesamowity, wykuty w skale średniowieczny Monastyr Aładża. 17 km od kurortu jest spore miasto Warna z zabytkami pamiętającymi panowanie rzymskie, bizantyjskie i osmańskie. W drodze powrotnej możecie zwiedzić najstarsze uzdrowisko w Bułgarii Sweti Konstantin i Sweta Elena oraz znajdujący się w jego pobliżu skalny las.

Zobacz atrakcje Złotych Piasków oraz atrakcje Słonecznego Brzegu.

 

Gdzie pojechać do Słonecznego Brzegu czy Złotych Piasków?

zlote piaski
Złote Piaski latem

Trzeba jasno powiedzieć, że wszędzie plaże są piękne i czyste. W obu kurortach jest bogata infrastruktura dla dorosłych i dzieci. Więc co wybrać? Jak chcecie się zabawić, to zdecydowanie polecamy większy Słoneczny Brzeg. Natomiast gdy macie w planach zwiedzanie czy spacery to wybierzcie spokojniejsze i bardziej zielone Złote Piaski. Rodziny z małymi dziećmi odnajdą się w obu miejscach, choć Słoneczny Brzeg jest zdecydowanie droższy i bardziej zatłoczony. Co wybieracie? Sprawdźcie także listę najlepszych plaży w Bułgarii w okolicy Słonecznego Brzegu i Złotych Piasków.

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz