Ile dni na zwiedzanie Palermo? 1 dzień, 2 dni czy weekend? - BelSole

Ile dni na zwiedzanie Palermo? 1 dzień, 2 dni czy weekend?

Palermo to stolica Sycylii i największe miasto na wyspie. Ile więc dni poświęcić na zwiedzanie Palermo? Czy 1 dzień, 2 dni czy weekend w Palermo to dobry pomysł? Na ile lecieć do Palermo? Odpowiemy w tym artykule.

Palermo nie jest małym miastem, ma 673,735 mieszkańców i rozciąga się na parę kilometrów na północnym wybrzeżu Sycylii. Pewne z atrakcji Palermo niestety są czasem oddalone od centrum, większość z nich jednak jest w ścisłym środku miasta. Każdy ma też inne tempo zwiedzania, niektórzy wolą szybciej przejść przez miasto, niektórzy wręcz przeciwnie – albo wolą odpocząć albo delektować się każdą kamienicą. Postaramy się przedstawić plan dla tych, dla których czas jest ważny i chcą zobaczyć co tylko możliwe – jeśli wolicie wolniejsze tempo, wystarczy parę atrakcji po prostu z listy wyciąć.

 

1 dzień w Palermo

 

1 dzień w Palermo

W jeden dzień w Palermo nie zobaczycie bardzo dużo atrakcji, ale można się postarać. Przejście przez najważniejsze atrakcje Palermo czyli: Cattedrale di Palermo, Palazzo Normanni, Porta Nuova, Cappella Palatina, Teatro Massimo, Fontana Pretoria, Mercato Vucciria, Quattro Canti. Zajmie to około 2 godzin bez przystanków obok atrakcji, ani wchodzenia do środka. Do tego planu warto dodać albo wejście do paru miejsc po drodze do środka, albo podjechanie do Katedry Monreale i Catacombe dei Cappuccini.

Do Monreale podjedziecie autobusem miejskim lub taksówką. Wracając z Monreale możecie podjechać właśnie do Katakumb. Jeśli dodacie do zwiedzania centrum także Monreale, wasz plan może być napięty jak sytuacja podczas walki z instytucją, która nie istnieje na Sycylii.

 

2 dni w Palermo

 

Tutaj możecie spokojnie podzielić powyższe atrakcje na 2 dni, a do tego dodać na przykład wypad na plażę w Palermo, na przykład do Mondello. Polecamy wejść do środka do Palazzo Normanni oraz do Palazzo Reale z Cappella Palatina – zwłaszcza Cappella Palatina to wyjątkowa atrakcja w Palermo! Polecamy też zobaczyć Orto Botanico dell’Università degli Studi di Palermo czyli Ogród Botaniczny przy Uniwersytecie w Palermo lub/i Parco Piersanti Mattarella.

 

3 dni w Palermo

 

weekend w Palermo

W weekend w Palermo polecamy udać się prócz wymienionych atrakcji Palermo, także pod miasto do jednej lub dwóch najbliższych atrakcji. Co jest warte zobaczenia pod Palermo? Popularne nadmorskie miasteczko Cefalu (45 min pociągiem).

Trapani, oddalone o około 1 h 20 min miasteczko w raz z uroczym Erice. Polecamy też piękną, jedną z najlepiej zachowanych świątyń Segestę. Plusem tego rozwiązania jest to, że te 3 miejsca są umiejscowione mniej więcej w tym samym kierunku od Palermo.

 

Ile dni na Palermo?

 

To oczywiście ciężkie pytanie, bo wybierając się do Palermo chcemy też zobaczyć miejsca wokół miasta. I atrakcji w Palermo i w okolicy jest na prawdę sporo. Minimalna ilość dni jaka wydaje się rozsądna na zwiedzenie i zobaczenie Palermo w raz z najważniejszymi miejscami w okolicy to 3 dni.

Oczywiście zwiedzanie północnej i zachodniej Sycylii to minimum 2 tygodnie, jeśli chcecie zobaczyć na prawdę sporo – więc jeśli na przykład planujecie zobaczyć jak najwięcej w tym rejonie polecamy od tygodnia do dwóch. Oczywiście jeśli macie 1 dzień w Palermo, to bez obaw – polecamy przejść się po mieście i zobaczyć centrum w raz z najciekawszymi atrakcjami.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz