Ile kosztuje bilet do Musee d'Orsay? Cennik wstępu 2024 - BelSole

Ile kosztuje bilet do Musee d’Orsay? Cennik wstępu 2024

Zapraszamy Was na przegląd cen biletów do Musee d’Orsay w 2024 roku. Odpowiemy ile kosztuje wstęp do Musee d’Orsay, jak wejść za darmo oraz jak wygląda cennik do Musee d’Orsay w 2024. Zapraszamy na przegląd cen wstępu.

W tym artykule poznacie i dowiecie się:

  • Musee d’Orsay jaka jest cena wstępu w 2024
  • Musee d’Orsay wejście za darmo
  • Gdzie kupić bilety do Musee d’Orsay

Zaledwie kilka kroków od Sekwany znajduje się jedno z moich ulubionych miejsc w Paryżu – Musee d’Orsay. Przepiękny budynek pełen sztuki i historii, który przyciąga jak magnes miłośników sztuki z całego świata. Moja dziewczyńa i ja mieliśmy okazję odwiedzić Muzeum  i stanowiło to niezapomniane doświadczenie, którym chciałbym teraz z Tobą podzielić. Przy okazji, postaram się też przybliżyć Ci jak przebiega kwestia biletów wstępu i ich ceny. do Musee d’Orsay w 2024.

Musee d’Orsay cena wstępu w 2024

Podstawowym biletem jest bilet normalny, za który trzeba zapłacić 16 EUR. To właśnie taki bilet wykupiliśmy. To nie mała suma, ale gwarantuję Ci, że każdy grosz za tę kwotę jest warty tego, co zobaczysz za drzwiami Muzeum. Przepiękne dzieła sztuki, które sprawią, że poczujesz się jak w innym świecie.

Dla rodziców podróżujących z dziećmi Muzeum przygotowało specjalną ofertę – bilet dla dorosłego z dzieckiem kosztuje tylko 13 EUR. Moim zdaniem jest to fantastyczna inwestycja w edukację młodego człowieka i na pewno spodoba się rodzicom, którzy chciałby pokazać swoim pociechom coś więcej niż tylko standardowe atrakcje turystyczne.

Natomiast dla osób, które chciałyby wykorzystać wieczorne godziny na zwiedzanie, Muzeum przygotowało specjalną ofertę – bilet po 18:00 w czwartek kosztuje zaledwie 12 EUR. To idealna propozycja dla tych, którzy chcieliby uniknąć tłoków, które można spotkać w Muzeum w ciągu dnia.

Musee d’Orsay wejście za darmo

Dodatkowo, warto zaznaczyć, że dla wszystkich osób poniżej 18 roku życia wstęp do Muzeum jest darmowy. To genialna okazja dla młodych miłośników sztuki, aby podziwiać dzieła znanych artystów bez konieczności wydawania nawet grosza.

Gdzie kupić bilety do Musee d’Orsay

Gdzie można dostać bilety? Bilety najlepiej kupić online na oficjalnej stronie Musee d’Orsay: https://billetterie.musee-orsay.fr/

Podsumowując, Musee d’Orsay to miejsce, które każdy miłośnik sztuki musi odwiedzić podczas pobytu w Paryżu a bilety w porównaniu do innych atrakcji Paryża wcale nie są takie drogie.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz