Ile kosztuje weekend w Paryżu? Ile pieniędzy i euro na 3 dni? - BelSole

Ile kosztuje weekend w Paryżu? Ile pieniędzy i euro na 3 dni?

Zapraszamy Was na przegląd cenowy który odpowie na Wasze pytanie czyli ile kosztuje weekend w Paryżu, jaki jest koszt 3 dni w Paryżu i ile pieniędzy i euro należy wziąć ze sobą do Paryża na weekend. Zapraszamy!

W tym artykule poznacie i dowiecie się:

  • Ile kosztują loty na weekend w Paryżu
  • Ile kosztuje hotel na weekend w Paryżu
  • Ile kosztuje jedzenie na 3 dni w Paryżu
  • Ile kosztują atrakcje na weekend w stolicy Francji

Z przyjemnością dzielę się z Wami naszymi doświadczeniami z ostatniego weekendu w Paryżu! Ten artykuł to bagietka pełna szczegółów na temat kosztów weekendowej podróży do Stolicy Światła w 2024.

Weekend w Paryżu, cena lotów

Bilety lotnicze kupiliśmy dwa miesiące wcześniej, na przeloty bezpośrednie w obie strony z Krakowa płacąc za nie 1400 PLN za dwie osoby.

 

Weekend w Paryżu, cena noclegu

Jako że szukaliśmy średniego standardu, zdecydowaliśmy się na hotel ze średniej półki cenowej. Noclegi w Paryżu mogą być dość kosztowne, zwłaszcza jeśli cenisz sobie dobrą lokalizację. My zdecydowaliśmy się na małe, aczkolwiek urocze, studio mieszczące się w pobliżu Montmartre. Koszt za 3 noce wyniósł nas około 3300 PLN za dwie osoby – więc nie mało. Inne oferty pokoi hotelowych w Paryżu które braliśmy pod uwagę.

 

Weekend w Paryżu cena jedzenia

ceny w restauracjach w Paryżu

Jedzenie w Paryżu – to temat na osobny artykuł! Staraliśmy się jednak zrównoważyć pomiędzy kuchnią uliczną, lokalnymi barami w stylu bistro oraz eleganckimi restauracjami. Przy paru okazjach pozwoliliśmy sobie na wykwintne dania w wyższym standardzie (około 40 EUR za osobę), za cappuccino płaciliśmy około 4 EUR, za piwo 7 EUR w pubie. Łącznie na cały pobyt wyniosło nas około 400 EUR.

 

Weekend w Paryżu cena atrakcji

ile kosztuje wstęp do Luwru

Nie można pójść do Paryża i opuszczać słynne atrakcje, więc zadbaliśmy o to, by zwiedzić najważniejsze z nich, wieża Eiffla, 18,80 EUR (cennik Wieża Eiffla), Luwr 22 EUR (cennik Luwr), Musee Orsay 16 EUR. Dodatkowo jeszcze wybraliśmy parę pomniejszych muzeów.

Koszt wszystkich biletów i przejazdów wyniósł około 160 EUR.

Jeśli chcecie udać się do Disneylandu za bilet jednodniowy trzeba zapłacić od 79 EUR.

 

Weekend w Paryżu ceny i koszta

Łuk Triumfalny cennik

Oczywiście, nie zapomnieliśmy o transporcie publicznym. Czy to metro, czy RER, 3-dniowy bilet kosztował nas 30,90 EUR za osobę. Dodatkowo, raz musieliśmy wynająć rowery na mieście za około 50 PLN.

Weekend w Paryżu ile wziąć pieniędzy

Na koniec, na spontaniczne zakupy, czy to pamiątki, przekąski, czy niespodziewane atrakcje, przeznaczyliśmy dodatkowe 120 EUR, prócz wydanych wcześniej pieniędzy.

Podsumowując, cały weekend w Paryżu kosztował nas sporo, bo 1600 EUR za dwie osoby. Pamiętajcie jednak, że Paryż to miasto, w którym można łatwo dostosować wydatki do swojego budżetu, od gościnnych domów po luksusowe apartamenty, od food trucków po najdroższe restauracje, od darmowych spacerów po drogie bilety wstępu. Dlatego jeśli znajdziecie tańsze loty i tańsze noclegi (oddalone od centrum) spokojnie zetniecie nawet połowę tej kwoty!

Paryż jest zdecydowanie warty każdego grosza (lub euro)! Ta wyjątkowa atmosfera, możliwości odkrywania i doskonała kuchnia sprawiają, że niezależnie od kosztów, zawsze jest gorącym kierunkiem podróży. Au revoir!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz