Jaka jest temperatura wody na Cyprze w czerwcu i lipcu? Czy woda jest ciepła? - BelSole

Jaka jest temperatura wody na Cyprze w czerwcu i lipcu? Czy woda jest ciepła?

Cypr to przepiękna i słoneczna wyspa na Morzu Śródziemnym, która cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Podróżnicy z całego świata zjeżdżają tu, aby rozkoszować się jej pięknymi krajobrazami, złocistymi plażami oraz wodami, które mienią się odcieniami błękitu i zieleni. To doskonałe miejsce do relaksu i wypoczynku aktywnego. Zanim zaplanujecie tam wakacje, sprawdźcie jednak, ile wynosi temperatura wody na Cyprze w czerwcu i w lipcu. 

 

Ile wynosi temperatura wody na Cyprze w czerwcu?

 

Cypr należy do najbardziej słonecznych wysp Morza Śródziemnego. Słynie z wysokich temperatur, które utrzymują się tam przez znaczną część roku. Sezon wakacyjny na Cyprze rozpoczyna się już w maju i trwa aż do października. W czerwcu jest tam bardzo gorąco – temperatura powietrza wynosi średnio 28°C, lecz często sięga powyżej 30°C. Nic więc dziwnego, że rozkosznie ciepła jest również woda otaczająca Cypr. W czerwcu morze w pobliżu wyspy ma mniej więcej 24°C. Wspaniale nadaje się do leniwych kąpieli i pływania.

Zobaczcie najpiękniejsze plaże na Cyprze!

 

Jak ciepła jest woda na Cyprze w lipcu

 

Lipiec to, obok sierpnia, najbardziej upalny miesiąc na wyspie. Średnia temperatura powietrza na Cyprze wynosi wówczas 32°C, w związku z czym jest naprawdę bardzo wysoka. Wyjątkowa ciepła jest również woda, która liczy sobie nawet 25-26°C. Korzystać z jej uroków można na malowniczym wybrzeżu, które obfituje w plaże – zarówno te oblegane przez turystów (np. w Pafos czy Limassol), jak i bardziej dzikie (np. Lara Beach). Lipiec to idealny miesiąc, aby zwiedzić je wszystkie – jeśli tylko jesteście miłośnikami wysokich temperatur i bardzo słonecznej pogody.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz