Jaka jest temperatura wody na Malcie w lipcu i sierpniu? Czy woda jest ciepła? - BelSole

Jaka jest temperatura wody na Malcie w lipcu i sierpniu? Czy woda jest ciepła?

Bilety na urlop są prawie kupione, więc czy woda na Malcie jest ciepła? Czy aktualna temperatura wody w lipcu i sierpniu pozwoli na radosne pluskanie się w wodzie? Zobaczcie, czy będziecie mogli się już kąpać w lipcu i sierpniu na Malcie.

Decydując się na wakacje, chcemy być pewni, że woda na plaży będzie wystarczająco ciepła. W takim razie, jak to jest na Malcie, czy na tych rajskich plażach, w lipcu i w sierpniu woda będzie już ciepła?

Czy woda na Malcie w lipcu jest ciepła?

 

W lipcu na Malcie trwa szczyt sezonu.  Jest to idealny czas dla turystów, którzy na wakacjach przede wszystkim odpoczywają na plaży i korzystają z morskich kąpieli. Średnia temperatura morza w lipcu wynosi aż 26 stopni Celsjusza, a w czerwcu jest to zaledwie 22°C. Jeśli jednak planujemy wtedy wakacje, pamiętajmy, że w tym czasie czasem mogą pojawić się dosyć silne sztormy i odwołanie atrakcji wodnych.

 

Czy woda na Malcie w sierpniu jest ciepła?

 

W sierpniu na wyspie panuje prawdziwy skwar i to samo tyczy się temperatury morza, dlatego spodziewajmy się średniej temperatury wody rzędu 27 stopni Celsjusza. Maksymalnie sięga ona czasem aż 29°C ! Woda jest bardzo ciepła i wprost wymarzona dla wszystkich, którzy nie są fanami chłodnych kąpieli. Jest ona tak ciepła, że przy upałach ciężko jest się w niej schłodzić 🙂 Zdecydowanie nie jest to odpowiedni termin dla osób wrażliwych na temperatury oraz malutkich dzieci. W takim wypadku polecamy wrzesień, kiedy temperatura wody jest także zadowalająca, lecz pogoda nie jest taka uciążliwa.

A czy szukacie może najlepszych plaż na Malcie?

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz