Wyszehrad w Pradze, ceny i cennik 2023. Ile kosztują bilety do Wyszehradu w Pradze?  - BelSole

Wyszehrad w Pradze, ceny i cennik 2023. Ile kosztują bilety do Wyszehradu w Pradze? 

Praga to jedna z turystycznych pereł Europy, a wyjątkową rolę w tym mieście odgrywa dawna siedziba władców czeskich – Wyszehrad. Miejsce to jest obowiązkowym punktem wycieczki dla wszystkich miłośników średniowiecznej historii. Z tego powodu sprawdzimy, ile kosztują bilety do Wyszehradu w Pradze. Czytaj dalej, jeżeli chcesz poznać ceny i cennik Wyszehradu w Pradze w 2023 roku. 

 

Ile kosztują bilety do Wyszehradu w Pradze? 

 

Zanim odpowiemy na pytanie, ile kosztują bilety do Wyszehradu w Pradze, warto poznać kilka informacji na temat tego miejsca. Wyszehrad to wzgórze w Pradze, na którym  powstał zamek, który w XX. wieku został główną siedzibą królów czeskich. Dzisiaj turyści mogą zwiedzać pozostałości po tym imponującym kompleksie, a w Wyszehradzie znajduje się między innymi neogotycka bazylika św. Piotra i Pawła oraz pochodzące z XVII wieku fortyfikacje. 

Zobacz też 18 najlepsze atrakcje, Praga i okolice. Co zobaczyć w Pradze? Turystyczne i nietypowe miejsca.

 

Cennik wstępu na zamek Wyszehrad

 

Kwestia tego, ile kosztują bilety do Wyszehradu, tak naprawdę zależy od tego, co chcemy zobaczyć. Sam wstęp na teren wzgórza jest darmowy, jednak poszczególne atrakcje i części kompleksu wymagają dodatkowej płatności. Wpisując w wyszukiwarkę “Wyszehrad w Pradze – ceny i cennik” możemy znaleźć oferty wycieczek z przewodnikiem, które obejmują również wejście do bazyliki św. Piotra i Pawła. Ich koszt oscyluje w granicach 150-160 złotych za osobę. Szukając informacje na temat tego, ile kosztują bilety do Wyszehradu, można znaleźć również informacje o poszczególnych wycieczkach organizowanych przez miejscowe muzeum. Cennik Wyszehradu w Pradze 2023 dla wybranych atrakcji prezentuje się następująco: 

  • Zwiedzanie podziemnej części Wyszehradu (kazamat) z przewodnikiem  to koszt około 25 PLN za bilet normalny i 15 PLN za bilet ulgowy.
  • Zwiedzanie z przewodnikiem barokowej części Wyszehradu to koszt 37 PLN w przypadku biletu normalnego i 25 PLN za bilet ulgowy 
  • Zwiedzanie “królewskiej”, najstarszej części Wyszehradu kosztuje 37 PLN w przypadku biletu normalnego i 25 PLN za bilet ulgowy.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz