Majówka 2023 w Czechach, jaka pogoda, gdzie jechać? - BelSole

Majówka 2023 w Czechach, jaka pogoda, gdzie jechać?

Zapraszamy Was na Majówkę 2023 w Czechach, odpowiemy jaka będzie prawdopodobnie pogoda w Czechach na majówkę w tym roku oraz gdzie można jechać na majówkę do Czech. Zapraszamy na długi majowy weekend w Czechach!

 

Kiedy jest majówka w Czechach w 2023?

 

Jesteśmy przyzwyczajeni do długich majowych weekendów w Polsce gdzie mamy wolne 1 oraz 3 maja, jak to wygląda w Czechach, czy w Czechach jest majówka? Tak, w Czechach jest długi weekend majowy wypada on niestety tylko 1 maja 2023, w Czechach nie ma wolnego 3 maja. Nie zmienia to jednak faktu, że na majówkę w 2023 roku możecie jechać i tak do Czech. Biorąc jeden dzień wolny we wtorek, macie wolne od piątku popołudnia, aż do środy 3 maja 2023.

 

Czechy i majówka 2023, jaka pogoda?

 

Jaka będzie pogoda w Czechach na majówkę w 2023 roku? Czy będzie ciepło? Wygląda na to, że pod koniec kwietnia a na początku maja będzie dość chłodno i zanosi się na ochłodzenie. Dlatego temperatura w Pradze i Czechach w ciągu dnia może wynieść około 13 – 15 stopni Celsjusza. Jednak od 3 maja prognozowane jest ocieplenie do około 20 stopni Celsjusza. Może ciepły front się przemieści i będziemy mogli się cieszyć dobrą pogodą na majówkę w Czechach w 2023 roku.

 

Gdzie jechać na majówkę w Czechach?

 

Miejsc w Czechach do odwiedzenia jest sporo, co możemy polecić na weekend majowy w Czechach? Naszymi faworytami są w tym roku trzy miejsca. Pierwszym jest oczywiście stolica Czech, Praga (więcej o atrakcjach Pragi) jeśli pogoda będzie kiepska, zawsze zostanie zwiedzanie czegoś na miejscu, a Praga ma mnóstwo atrakcji. Kolejnym miejscem wartym polecenia na majówkę w 2023 roku jest Mikulov, to idealne miejsce na wiosnę i ciepły weekend z winem i spokojną czeską wsią (więcej: atrakcje Mikulova). Niedaleko Mikulova znajduje się Brno, które może być ratunkiem jeśli dni będą deszczowe (Atrakcje Brno).

Czechy obfitują w wiele małych uroczych wiosek i miasteczek. Zobaczcie zestawienie najpiękniejszych czeskich miejscowości które warto odwiedzić w majówkę 2023 w Czechach.

Zobacz także

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz