5 powodów dlaczego Sardynia i jesień jest super. Październik czy listopad? Jaka pogoda?

Planujesz jesień na Sardynii? Doskonale! Odpowiemy, czemu październik i listopad to najlepsze miesiące na Sardynii. Opowiemy Wam, jaka jest wtedy pogoda na Sardynii, jaka temperatura i czy jesienią na Sardynii pada. Oto 7 powodów dla których warto lecieć w październiku i listopadzie na Sardynię.

 

Zbiory, oliwki i Barbagia

 

zbiory oliwek Sardynia

Jesień to czas zbiorów oliwek i winogron na Sardynii. Warto udać się wtedy na wycieczkę do winnicy lub też do gaju oliwnego by móc uczestniczyć w testowaniu wczesnych win i oliw z Sardynii. Jesień to też czas na najlepsze festiwale gastronomiczne na wyspie. Koniecznie zajrzyjcie na Festiwale w Barbagii. Barbagia słynie z dobrego jedzenia na Sardynii oraz z weekendowych festiwali gdzie możecie spróbować lokalnych produktów, tradycyjnych potraw, likierów i wina. Festiwal Jesień w Barbagii trwa przez trzy miesiące od września, aż do grudnia.

 

Tańsze wakacje na Sardynii 

 

taniej na Sardynii

Sardynia słynie z drogich wakacji, jachtów i cen wykraczających poza średnią włoską. Jeśli zdecydujecie się na wakacje na Sardynii jesienią w październiku lub listopadzie – możecie sporo zaoszczędzić, zwłaszcza jeśli wybierzecie końcówkę listopada. Cena za lokal który w lipcu wynajmiecie za 200 EUR za noc, może spaść nawet do 100 lub 120 EUR w zależności od sezonu. Jeśli wybierzecie środek tygodnia zamiast weekendu, to też może zrobić różnicę w cenie. 

 

Mniejsze tłumy turystów

 

sardynia mniejsze tlumy

Wakacje minęły, więc i turystów na Sardynii będzie mniej – o ile mniej? Liczba turystów w listopadzie w porównaniu do sierpnia może być nawet 2 razy mniejsza w zależności od roku. Dzięki temu, nie będziecie musieli się przepychać na wąskich uliczkach Cagliari czy też upychać na plażach Sardynii niczym Sardynki.

 

Pogoda na Sardynii – jest cieplej niż w Polsce!

 

pogoda na Sardynii

Tego pewnie też szukacie wybierając jesień na Sardynii. Jest tutaj oczywiście zdecydowanie cieplej niż w Polsce, jeśli chcecie znaleźć ciepły włoski region – to dobry cel. Jaka jest pogoda na Sardynii jesienią? Temperatury w październiku sięgają nawet 30 stopni Celsjusza na początku miesiąca, pod koniec listopada mogą spaść do 15 stopni. Może niestety trochę popadać, ale w większości będzie to śródziemnomorski deszcz, trwający chwilę.

 

Kąpiel jesienią na Sardynii

 

sardynia kapiel w morzu jesien

Jest ciepło, jest mniej ludzi – dlatego to też dobry okres na kąpiel, ponieważ Morze Śródziemne nadal jest ciepłe! Warto więc wybrać się na plażę na Sardynii w październiku, zwłaszcza na początku miesiąca, końcówka listopada może już być ciężka – chyba, że lubicie chłodną wodę.

 

Temperatura na Sardynii w październiku

 

Sardynia październik

Temperatury na Sardynii w październiku mogą osiągnąć nawet 30 stopni Celsjusza. Warto więc o tym pomyśleć przed wylotem z zimnej Polski. Możecie spotkać także trochę dni deszczowych – nie będzie to bardzo uciążliwy deszcz, jednak miejcie to na uwadze. W październiku na Sardynii może padać deszcz.

Pogoda na Sardynii w listopadzie

 

Sardynia listopad

To trochę chłodniejszy miesiąc niż październik. Jakie temperatury i jaka jest pogoda na Sardynii w listopadzie? Słupki rtęci mogą sięgać 22 stopni Celsjusza na początku miesiąca, na końcu listopada temperatury spadają do 15 stopni. W nocy temperatury spadają poniżej 10 stopni Celsjusza. 

Jak widzicie, jesień na Sardynii to bardzo dobry pomysł! Jeśli nie wiecie gdzie chcecie spędzić swoje wakacje na Sardynii, zobaczcie poniżej jakie miasteczko warto wybrać na Sardynii.

Zobacz także:

Dodaj komentarz