5 powodów dlaczego Sardynia i jesień jest super. Październik czy listopad 2023? Jaka pogoda? - BelSole

5 powodów dlaczego Sardynia i jesień jest super. Październik czy listopad 2023? Jaka pogoda?

Zapraszamy Was na Sardynię, ale nie w lecie tylko jesienią! Jesień na Sardynii, czyli październik i listopad to doskonałe miesiące na urlop na tej pięknej wyspie. Odpowiemy Wam na pytania jaka jest pogoda na Sardynii w październiku i listopadzie. Czy jest ciepło i czy dużo pada na Sardynii w październiku i listopadzie 2023. Oto aktualne prognozy pogody i temperatury.

  • Lecąc na Sardynię w październiku i listopadzie nadal możecie liczyć na ciepłe dni, ale już bez upałów.
  • To doskonałe miesiące na urlop ze względu na szereg imprez na wyspie.
  • Na dole znajdziecie aktualne temperatury na październik i listopad 2023 na Sardynii.

Zacznijmy od najważniejszych powodów dla których warto lecieć na Sardynię jesienią.

 

Zbiory, oliwki i Barbagia

 

zbiory oliwek Sardynia

Jesień to czas zbiorów oliwek i winogron na Sardynii. Warto udać się wtedy na wycieczkę do winnicy lub też do gaju oliwnego by móc uczestniczyć w testowaniu wczesnych win i oliw z Sardynii. Jesień to też czas na najlepsze festiwale gastronomiczne na wyspie. Koniecznie zajrzyjcie na Festiwale w Barbagii. Barbagia słynie z dobrego jedzenia na Sardynii oraz z weekendowych festiwali gdzie możecie spróbować lokalnych produktów, tradycyjnych potraw, likierów i wina. Festiwal Jesień w Barbagii trwa przez trzy miesiące od września, aż do grudnia.

 

Tańsze wakacje na Sardynii 

 

taniej na Sardynii

Sardynia słynie z drogich wakacji, jachtów i cen wykraczających poza średnią włoską. Jeśli zdecydujecie się na wakacje na Sardynii jesienią w październiku lub listopadzie – możecie sporo zaoszczędzić, zwłaszcza jeśli wybierzecie końcówkę listopada. Cena za lokal który w lipcu wynajmiecie za 250 EUR za noc, może spaść nawet do 120 lub 140 EUR w zależności od sezonu. Jeśli wybierzecie środek tygodnia zamiast weekendu, to też może zrobić różnicę w cenie. 

 

Mniejsze tłumy turystów

 

sardynia mniejsze tlumy

Wakacje minęły, więc i turystów na Sardynii będzie mniej – o ile mniej? Liczba turystów w listopadzie w porównaniu do sierpnia może być nawet 2 razy mniejsza w zależności od roku. Dzięki temu, nie będziecie musieli się przepychać na wąskich uliczkach Cagliari czy też upychać na plażach Sardynii niczym Sardynki.

 

Pogoda na Sardynii, jest cieplej niż w Polsce!

 

pogoda na Sardynii

Tego pewnie też szukacie wybierając jesień na Sardynii. Jest tutaj oczywiście zdecydowanie cieplej niż w Polsce, jeśli chcecie znaleźć ciepły włoski region – to dobry cel. Jaka jest pogoda na Sardynii jesienią? Temperatury w październiku sięgają nawet 30 stopni Celsjusza na początku miesiąca, pod koniec listopada mogą spaść do 15 stopni. Może niestety trochę popadać, ale w większości będzie to śródziemnomorski deszcz, trwający chwilę.

 

Kąpiel jesienią na Sardynii

 

sardynia kapiel w morzu jesien

Jest ciepło, jest mniej ludzi – dlatego to też dobry okres na kąpiel, ponieważ Morze Śródziemne nadal jest ciepłe! Warto więc wybrać się na plażę na Sardynii w październiku, zwłaszcza na początku miesiąca, końcówka listopada może już być ciężka – chyba, że lubicie chłodną wodę.

 

Temperatura na Sardynii w październiku 2023

 

Sardynia październik

Temperatury na Sardynii w październiku 2023 mogą Was zaskoczyć w porównaniu do już chłodniejszych dni w Polsce. Na początku miesiąca można liczyć nawet na 28 stopni powyżej zera, pod koniec miesiąca regularne temperatury wynoszą około 21 stopni Celsjusza. Jak widzicie pogoda na Sardynii w październiku 2023 raczej rozpieszcza. Deszcz ma popadać dwa dni w środku miesiąca.

 

Pogoda na Sardynii w listopadzie 2023

 

Sardynia listopad

Nie ma co ukrywać, że w listopadzie na Sardynii nie będzie tak ciepło jak w październiku. Jednak według aktualnych prognoz, słupki rtęci będą pokazywać nawet 22 stopnie powyżej zera. Będzie padać minimalnie więcej niż w listopadzie – jednak weźcie parasole. W nocy temperatury mogą spaść do 12 stopni Celsjusza, ciepłe kurtki będą więc przydatne.

Jak widzicie, jesień 2023 na Sardynii to bardzo dobry pomysł! Jeśli macie plan na kąpiel w morzu – zobaczcie najpiękniejsze plaże na Sardynii!

Przydatne informacje:

  • Cieplejszym miesiącem na Sardynii będzie październik 2023 (w porównaniu z listopadem 2023)
  • Deszczu będzie minimalnie więcej w listopadzie
  • Temperatury na Sardynii jesienią będą wyższe niż w Polsce, opadów także będzie mniej. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz