TOP 5 Sycylia, pogoda na jesień, sierpień, wrzesień, październik 2021

TOP 5 Sycylia, pogoda na jesień, sierpień, wrzesień, październik 2021

Oto przed Wami 5 powodów by lecieć na Sycylię na jesień. Jeśli zadajecie sobie pytanie, który z miesięcy: sierpień, wrzesień czy październik jest najlepszy na wycieczkę na Sycylię,… mamy dla Was odpowiedź. Kiedy więc lecieć na Sycylię? Czy temperatura na jesień jest niska i czy pada na Sycylii deszcz. Zapraszamy na tą meteorologiczną lekturę!


1. Doskonała pogoda, nie za gorąco, nie za zimno

Sycylia pogoda
Okolice Syrakuz i piękna słoneczna pogoda na Sycylii

Kiedy lecieć na Sycylię? Pisaliśmy już o pogodzie na Sycylii w zimie. Jesień nie jest najchłodniejszym okresem na Sycylii, jednak nie uświadczycie wielkich upałów. Dalej możecie kąpać się w Morzu Śródziemnym – temperatura wody jest przyjemna. Jest to doskonały okres dla ludzi lubiących ciepło ale nie uporczywe gorąco. Dni deszczowych jest także zdecydowanie mniej, niż np. na zimę


2. Zbiór wina i oliwek

oliwki sycylia
Drzewo oliwne na Sycylii z oliwkami

Jest to także okres zbioru oliwek i wina. Dzięki temu będziecie mogli zobaczyć na własne oczy jak na gospodarstwach turystycznych na Sycylii zbiera się te przysmaki. Oliwki zbiera się od września do listopada, wino już od koniec sierpnia. Jak posiedzicie na wyspie dłużej – do 11 listopada, czeka na Was święto San Martino z odkorkowaniem pierwszej beczki wina! Jeśli chcecie kupić coś dobrego na Sycylii zobaczcie nasz poradnik co kupić na Sycylii.


3. Kiedy mało turystów na Sycylii? Na jesień!

jesień sycylia
Zwiedzanie bez tłumów? Segesta w październiku jest prawie pusta!

Jeśli do wycieczki we wrześniu lub październiku dodacie jakąś urokliwą małą miejscowość na zachodzie Sycylii, możecie być pewni, że turystów będzie zdecydowanie mniej niż latem. Może nawet będziecie mogli odpocząć w ciszy, bez zgiełku tradycyjnie opanowanych przez zwiedzających miast Sycylii. Oto nasz poradnik najlepszych miast na Sycylii.


4. Tania Sycylia? Tak na jesień!

sycylia tanio
Sycylia zachodnia jest tańsza aniżeli Sycylia wschodnia

Im później, tym ceny niższe na Sycylii – pokoje hotelowe potrafią być nawet kilka razy tańsze. Za luksusową willę na Sycylii nad morzem w sezonie trzeba zapłacić około 3000 PLN za dobę, poza sezonem jest to wydatek 5 razy mniejszy. To samo z lotami, bilety wyprzedają się wolniej więc i ceny są atrakcyjne. Do Katanii, Palermo dolecicie z Krakowa, Warszawy, Gdańska, Wrocławia i Poznania – Ryanairem i Wizzairem. Więcej o cenach pisaliśmy w tym artykule.

5. Bezpieczniej, czyli co z chińskim wirusem na Sycylii?

sycylia bezpieczeństwo wirus
Levanzo, idealne wyspa na odludzi z daleka od wszelkich chorób

Obostrzenia, które nałożył włoski rząd pozwoliły na zmniejszenie się ilości przypadków wirusa w całej Italii. Sycylia nie została tak mocno dotknięta pandemią jak np  w Lombardia. Jeśli znajdziecie sobie jakiś domek na odludzi, możecie być spokojniejsi o zdrowie i bezpieczeństwo. Więcej o bezpieczeństwie, dowiecie się tutaj: Sycylia bezpieczeństwo

 


W jaki miesiąc lecieć na Sycylię?


Pogoda i temperatura na Sycylii w sierpniu 2021

sycylia sierpień

Temperatura na początku sierpnia nadal jest bardzo wysoka na Sycylii, od około 27 do 31 stopni celsjusza. Deszczu jest bardzo mało, a parasol to możecie użyć do ochrony przed promieniami słonecznymi. Woda może mieć ponad 26 stopni – więc to doskonały okres na ciepłe wakacje na Sycylii.

Sycylia we wrześniu 2020? Jaka temperatura i pogoda?

sycylia wrzesień

To już chłodniejszy miesiąc – temperatura w nocy może spaść do… 22 stopni. W ciągu dnia słońce Wam zaoferuje od 26 do 30 stopni powyżej zera. Możecie trafić na mały deszcz, dni deszczowych w całym miesiącu jest około 5, a opady to maksymalnie 40 mm. 

Październik 2021 i Sycylia, czy temperatura nie jest za niska?

sycylia październik

Oj nie! Pod koniec miesiąca może zdarzyć się dzień gdzie temperatura spadnie poniżej 20 stopni, jednak tylko w nocy. Nie oczekujcie już upałów, jednak 25 stopni powyżej zera przez większość października zadowoli wielu przylatujących z zimnej Polski. Opadów będzie trochę więcej niż we wrześniu, około 75mm.

Jeśli interesuje Was równie ciepłe miejsce, może polecicie także na Cypr i Pafos?

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz