Cypr na jesień, 5 powodów dlaczego warto. Wrzesień, październik czy listopad? - BelSole

Cypr na jesień, 5 powodów dlaczego warto. Wrzesień, październik czy listopad?

Nie lubicie upałów a chcecie odwiedzić Cypr? Jesień to doskonały moment jeśli zadajecie sobie pytanie kiedy lecieć na Cypr? Który jednak miesiąc wybrać? Czy wrzesień, październik czy może listopad będzie lepszy na wczasy na Cyprze? Jaka będzie pogoda i temperatura na Cyprze na jesień? Czy warto jechać na Cypr jesienią? Zobaczcie.

Zbiory oliwek i winogron

wino cypr
Commandaria na półkach w sklepie

Jesień to czas zbiorów – zbiorów oliwek oraz winogron na pyszne cypryjskie wino i oliwę. Jak dobrze wiecie, na Cyprze produkowane jest najstarsze wino na świecie o tej samej nazwie Commandaria. Które zdecydowanie warto na miejscu spróbować i kupić na Cyprze. Warto odwiedzić takie festiwale winne jak Festiwal w Limassol Γιορτή του Kρασιού czy Festiwal oliwny w Pelendri. Warto do tego dodać, że każde z miasteczek ma swoje małe festiwale np: Karob Festiwal w Peyia, Festiwal Mleka oślego w Skarinou Village, Festiwal Zivanii w Pelendri i Alonie, Festiwal Granatów w Ormideia czy Festiwal Ziemniaka w Xylofagou.

Temperatura i pogoda na Cyprze w jesieni

cypr jesień
Okolice Pafos i upały na Cyprze

Cypr to bardzo gorący region, jak pisaliśmy już o pogodzie w lecietemperatury są bardzo wysokie. Jednak na jesień zaczynają być już łagodniejsze i niższe. Oczywiście im później pojedziecie, tym temperatury będą niższe od 31 stopni powyżej zera we wrześniu do 23 stopni Celsjusza w listopadzie. Deszcz nie będzie problemem przez większość czasu, bo jest go bardzo mało – najwięcej pod koniec listopada.

Mniejsze tłumy, mniej imprez

miasteczko cypr
Puste miasteczka poza sezonem

Wycieczka poza sezonem wiąże się także z mniejszą ilością potencjalnych turystów. Nie lubicie tłumów? Lećcie w okresie od października do listopada. Temperatury dalej pozwalają na kąpiel, a ludzi na deptakach jest zdecydowanie mniej. Do tego dajecie zarobić lokalnym hotelarzom i gospodarzom także poza sezonem. Nie ma też tylu męczących imprezowych łodzi.

liczba turystów cypr

Liczba turystów spada z ponad 500 000 w lipcu i sierpniu, do 160 000 w listopadzie, to prawie trzykrotnie mniej.

Niższe ceny hoteli 

hotele w pafos
Hotele w Pafos

Kiedy jechać na Cypr jeśli chcemy trochę oszczędzić na noclegu? Najlepiej pod koniec października, ceny apartamentów i hoteli potrafią być nawet o 30% niższe. Za 2-pokojowy apartament z widokiem na morze blisko Pafos w październiku zapłaciliśmy niecałe 900 PLN za 2 osoby za dwa tygodnie. Dlatego możecie oszczędzić trochę pieniędzy będąc na Cyprze. Czy Cypr jest drogi? Zobaczcie w tym artykule.

Flamingi i małe żółwie morskie

flamingi cypr
Flamingi Cypr, październik 2019

To także doskonały sezon dla miłośników fauny. Od września, można już oglądać flamingi na CyprzeTe piękne i płochliwe ptaki, możecie zobaczyć na słonym jeziorze Limassol lub słonym jeziorze w Larnace. Jeśli wolicie inne ciekawe zwierzaki, to na plaży Laramożna obserwować wykluwające się małe żółwie morskie i ich lęgowiska. Pamiętajcie, że miejsca te są chronione i należy odpowiedzialnie podchodzić do zwierzaków oraz im nie przeszkadzać.

Pogoda na Cyprze we wrześniu

cypr wrzesień
Upały na Cyprze we wrześniu

Wrzesień na Cyprze to bardzo ciepły miesiąc. Średnia wysoka temperatura w miesiącu to aż 31 stopni Celsjusza powyżej zera. W nocy spada ona 'tylko’ do 20 stopni. Prawie nie ma dni deszczowych, więc parasol przyda się Wam co najwyżej do ochrony przed słońcem. Jest to najcieplejszy miesiąc wymieniony w tym artykule, szukasz cieplejszych? Możesz wybrać Cypr w lecie.

Cypr w październiku

cypr październik
Cypr i plaże w październiku

Miesiąc w którym spokojnie możecie iść w ciągu dnia się kąpać a w nocy czasami będziecie musieli ubrać kurtkę. Średnia temperatura w ciągu dnia to około 28 stopni Celsjusza a w nocy spada do 17 stopni Celsjusza. Możecie napotkać parę dni deszczowych jednak nie przywiązujcie się do nich – raczej będzie słonecznie. Dni są co raz krótsze.

Cypr listopad jaka pogoda?

listopad cypr
Nawet w Listopadzie znajdziecie gorące plaże na Cyprze. Tutaj Lara Beach w listopadzie

Najchłodniejszy miesiąc z wyżej wymienionych. Średnia temperatura to tylko 23 stopnie Celsjusza, więc jest już chłodniej. Początek miesiąca, możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić nadaje się na kąpiel w morzu – nadal jest bardzo ciepłe. Zobaczcie czy Morze Śródziemne jest ciepłe. My sami chodziliśmy na plażę w Pafos w listopadzie. Pod koniec miesiąca, możecie mieć większą szansę na deszcz – parasol się już przyda nie tylko do ochrony przed słońcem ale i deszczem. Dni są już całkiem, krótkie więc wstawajcie wcześnie! 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz