Jak dojechać do Polignano a Mare i Monopoli z Bari - BelSole

Jak dojechać do Polignano a Mare i Monopoli z Bari

Polignano a Mare i Monopoli to dwa urocze i popularne miasteczka w Apulii. Jeśli chcecie odwiedzić którąś z miejscowości zapewne będziecie podróżować z lotniska Bari, Brindisi lub nawet Neapolu. Odpowiemy jak dojechać, dolecieć, dostać się do Polignano a Mare i Monopoli z Bari, czy lepiej wybrać pociąg czy samochód.

Samochodem czy pociągiem do Polignano a Mare i Monopoli

samochód czy pociąg apulia
Lepiej wybrać samochód czy pociąg w Apulii?

W zasadzie odpowiedź będzie zależała od dwóch czynników. Pierwszy jest taki czy chcecie oszczędzić a drugi czy chcecie zobaczyć coś jeszcze w Apulii prócz tych miasteczek. Jeśli odpowiedzieliście, że chcecie zobaczyć inne atrakcje i nie martwicie większymi opłatami – lepiej wybrać auto. Niektóre z atrakcji Apulii oddalone są o 10-20 km od miasteczek, gdzie łatwiej podjechać samochodem. Ceny za wynajem samochodu w wypożyczalni w Bari to często nawet tylko 80-100 PLN za dobę. 

Jeśli natomiast macie tylko 1 dzień na Monopoli i Polignano a Mare i nie chcecie wydawać pieniędzy na wypożyczalnie, pociąg będzie idealny. Wyjeżdżacie z centrum Bari i bez przesiadek dojedziecie jedną linią do Polignano a Mare i Monopoli pociągiem. Bilet kosztuje tylko 2,50 EUR a podróż trwa od 25 do 45min.

Jak dojechać samochodem z lotniska Bari do Monopoli i Polignano

Jeśli wyjeżdżacie z wypożyczalni z lotniska w Bari imienia Karola Wojtyły dojazd będzie bardzo łatwy. Parking wypożyczalni mieści się przy głównej drodze lotniska. Należy wyjechać SP204 do ronda na którym skręcacie w lewo na Bari i Taranto a następnie skręcacie na obwodnicę Bari SS16. Jest to szybka dwupasmówka którą w 50min dojedziecie do Monopoli i w 40min do Polignano a Mare. Zjazdy są odpowiednio oznakowane i do każdego z miasteczek będziecie mieć 2-3 szanse jeśli gdzieś się pomylicie.

Jak dojechać samochodem z lotniska Brindisi do Monopoli i Polignano

Z lotniska Brindisi tak samo jak ze stolicy Apulii dojechanie autem jest banalne. Na rondzie przy wyjeździe z lotniska należy kierować się na drogę E55 na Bari, która potem zmienia się w znaną SS16. Do Monopoli tą trasą dojedziecie w 55min a do Polignano a Mare w 65min.

Parking w Monopoli i Polignano a Mare

parking monopoli
Parking w części historycznej – tylko dla mieszkańców

Do obu miasteczek nie wjedziecie do historycznego centrum bez specjalnej przepustki. Zostają parkingi w okolicy lub miejsca na ulicach. W Monopoli najbliższe Parkingi są obok Portu(płatny) lub darmowe miejsca w kwarcie obok via Luigi Cadorna. W Polignano najlepiej zaparkować na parkingach  w Car Park oraz przy via Pompeo Sarnelli.

Jak dojechać do Polignano a Mare i Monopoli pociągiem

bari centrale
Stacja Bari Centrale

Sprawa jest prosta jak 40km torów kolejowych w kieszeni. Dworzec w Bari znajduje się przy Piazza Aldo Moro – pamiętajcie, że mówimy o Centrale. W Bari znajdują się inne dworce… z pociągami i nimi nie dojedziecie. Jeśli już jesteście w głównym budynku Bari Centrale, tam znajdują się automaty trenitalia.com – bilety do Polignano a Mare kosztują 2,50 EUR do Monopoli są niewiele droższe. Pociągi są bez przesiadek a wzdłuż trasy będziecie mogli podziwiać piękny Adriatyk, bo linia kolejowa biegnie wybrzeżem. 

Gdzie jest dworzec w Polignano a Mare zapytacie? Mieści się przy viale Trieste 10min na nogach od centrum atrakcji Polignano a MareDworzec w Monopoli jest przy via Magenta 18min na nogach od cypelka z atrakcjami Monopoli.

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz