Jaka jest stolica Sycylii? Jakie miasto które warto zobaczyć jest najważniejsze? - BelSole

Jaka jest stolica Sycylii? Jakie miasto które warto zobaczyć jest najważniejsze?

Sycylia to malowniczo położona włoska wyspa o wspaniałym klimacie. Idealny cel na wakacje w zimie. Sycylia ma własnego prezydenta, a czy ma też własną stolicę? Co jest stolicą Sycylii? Jakie miasto jest najważniejsze?

Sycylia to wyspa nieco odrębna od Włoch mimo że znajdująca się we Włoszech. Na Sycylii mieszka ponad 5 milionów ludzi, a rządzi nimi prezydent Nello Musumeci.

Wśród najważniejszych miast Sycylii wymienić można Katanię, Syrakuzy, Trapani czy Cefalu ale nie są to najważniejsze miasta na Sycylii. Stolica Sycylii to Palermo.

Palermo na Sycylii w prowincji US Palermo zamieszkałe jest przez ponad 650 tysięcy osób. To kulturalna, turystyczna, gospodarcza i przemysłowa stolica Sycylii, którą warto zobaczyć. Czy w Palermo jest bezpiecznie? Pewnie że jest! Palermo położone jest w północno-zachodniej części wyspy i niedaleko Palermo znajduje się jedno z lotnisk na Sycylii. Co warto zobaczyć w Palermo wyjaśniamy w jednym z poprzednich artykułów.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz