Larnaka, ile dni? Na ile czasu lecieć do Larnaki? - BelSole

Larnaka, ile dni? Na ile czasu lecieć do Larnaki?

Jeśli wybieracie się do Larnaki, zasadnym wydaje się pytanie ile dni poświęcić na to piękne małe miasteczko? Ile dni na zwiedzanie Larnaki jest potrzebne? Ile na samą Larnakę a ile dni na okolicę? Wszystko dokładnie Wam opiszemy!

 

Na ile dni do Larnaki?

 

Larnaka nie jest dużym miastem, jednak znajdziecie tutaj całkiem sporo ciekawych atrakcji w mieście jak i w okolicy. Atrakcje Larnaki znajdują się w głównie w centrum, umiejscowione są raczej blisko siebie. Ile dni potrzeba na zwiedzanie samego centrum Larnaki? Według nas spokojnie wystarczy na zwiedzenie Larnaki bez okolic około 1 do 2 dni. Co można zwiedzić wtedy w centrum? Słone jezioro Larnaka i flamingi w Larnace, Hala Sultan Tekke,  Cerkwię Świętego Łazarza, Bulwar nad Piale Pasa, Finikoudes, zamek w Larnace. Na te atrakcje plus spacer uliczkami starego miasta w Larnace, możecie poświęcić 1 dzień. Inaczej sprawa się jednak ma, jeśli chcecie zobaczyć okoliczne atrakcje Larnaki.

 

Na ile dni Larnaka i okolice?

 

Macie parę ciekawych opcji do wyboru, na każdą z poniższych należy doliczyć kolejny dzień w Larnace. Jakie to opcje? 

  • Wycieczka do Ayia Napa i plażę Nissi, jedną z najpiękniejszych plaż Cypru. Tutaj możecie podjechać dalej na Cape Greco i zrobić sobie mały trekking w parku narodowym Cape Greco
  • Wycieczka samochodem lub z biurem do Famagusty, OBŁĘDNEGO miasta na północnym Cyprze. Jeśli jesteście fanami historii i zabytków – koniecznie musicie tam podjechać. Więcej o atrakcjach Famagusty.
  • Wycieczka do Lefkary, miasteczka w pobliskich wzgórzach – słynącego z pięknych widoków oraz koronek.
  • Wyjazd samochodem na Dipkarpaz, czyli najdalej na wschód wysunięty punkt Cypru północnego. Gdzie możecie spotkać dzikie osiołki, piękne plaże, zaznacie spokoju i odprężenia w pięknych okolicznościach przyrody.
  • Wycieczka do Nikozji z Larnaki to także dodatkowy dzień, sama stolica Cypru może zająć Wam nawet więcej niż 1 dzień jeśli podjedziecie do pobliskiego Girne na północnym Cyprze. Miasteczko wygląda jak z filmów o piratach.

Jak widzicie, jeśli chcecie zobaczyć pobliskie atrakcje to musicie dodać na prawdę sporo dni, oczywiście część z nich można połączyć. Jednak niektóre, takie jak Dipkarpaz czy Famagusta zajmą Wam cały dzień.

Te posty mogą Wam pomóc w planowaniu wycieczki do Larnaki:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz