Ile dni na Pafos? Na ile lecieć do Pafos i okolic? - BelSole

Ile dni na Pafos? Na ile lecieć do Pafos i okolic?

Pafos to piękne cypryjskie miasto leżące na południowym Cyprze na jego wschodniej części. Jeśli planujecie wakacje w Pafos, pewnie zastanawiacie się na ile lecieć do Pafos? Na ile dni lecieć do Pafos? Odpowiadamy ile czasu na Pafos to odpowiednia okres!

 

Na ile dni Pafos?

 

Pafos to jedno z największych miast na Cyprze, jednak nie jest ogromne jeśli chodzi o zwiedzanie. Najważniejsze atrakcje Pafos znajdują się w ścisłym centrum, jeśli chodzi o okoliczne atrakcje to zupełnie inna para kaloszy. Zacznijmy od tego, na ile się wybrać do Pafos? Jeśli chcecie zobaczyć tylko centralne atrakcje Pafos czyli Park Archeologiczny, Królewskie Grobowce, bulwar Pafos, zamek w Pafos i ścisłe centrum miasteczka – powinniście liczyć na taką wycieczkę od 1 do 2 dni jeśli chcecie dołożyć na przykład wypad na plażę w centrum lub w pobliżu centrum. Wszystkie atrakcje będą dostępne spacerkiem bez konieczności wypożyczania samochodu czy używania komunikacji miejskiej w Pafos. 

 

Na ile dni Pafos i okolice?

 

Jeśli chodzi jednak o okoliczne atrakcje Pafos to tutaj jednak należy doliczyć kolejne 2 do 3 dni w zależności od tego czy chcecie na przykład podjechać i pójść na plażę Lara Beach lub do Blue Lagoon na półwyspie Akamas, do tego warto też podjechać do Kourion, czyli do jednego z najlepszych parków archeologicznych w okolicy lub do skały Afrodyty. Polecamy też trekking do Wąwozu Avakas w pobliżu Lara Beach lub wycieczkę do Monaterium Agios Neophytos. Spisaliśmy większą ilość atrakcji Cypru w tym artykule: 19 Najlepsze atrakcje Cypru.

Regułą zazwyczaj jest, że jeden trekking to zazwyczaj maksymalnie 1 dzień, regeneracja po spacerze wieczorem przy kolacji zazwyczaj zamyka nam 24 godziny. Jeśli więc planujecie więcej wycieczek pieszych możecie je połączyć na przykład z plażowaniem, jak właśnie na Akamas – sprawdziliśmy i polecamy. Warto wtedy ze sobą wziąć stroje kąpielowe i zapasowe ubrania.

Wycieczki do pobliskich miasteczek w Troodos takich jak Lofou to także dodatkowy dzień zwiedzania. Bardzo szybko z Pafos dostaniecie się też do Limassol, gdzie spokojnie spędzicie cały dzień na atrakcjach Limassol, między innymi możecie zobaczyć tam Flamingi! 

Jeśli planujecie zobaczyć całą wschodnią część Cypru z bazą wypadową z Pafos, to tydzień według nas jest odpowiednim okresem czasu by zobaczyć najważniejsze rzeczy.

Te posty mogą Wam pomóc w planowaniu wycieczki do Pafos:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz