Ile kosztuje zwiedzanie muzeum Lamborghini? Cena biletu wstępu - BelSole

Ile kosztuje zwiedzanie muzeum Lamborghini? Cena biletu wstępu

Włochy to dla wielu synonim dobrej kuchni ale są też osoby dla których pierwszym skojarzeniem z Italią są sportowe samochody. Wśród wielu interesujących producentów aut z Włoch jednym z najsłynniejszych jest Lamborghini. Wiele osób jadących do Włoch zastanawia się ile kosztuje zwiedzanie muzeum Lamborghini w Sant’Agata Bolognese. Ile kosztuje zwiedzanie? Ile bilety do MUDETEC Museo Delle Tecnologie? Sprawdźmy to!

W 1963 roku w Sant’Agata Bolognese wyprodukowano pierwszy model Lamborghini – 350 GTV, dając tym samym początek historii jednego z najsłynniejszych producentów sportowych samochodów. Nie każdego stać na auto z bykiem na masce ale prawie każdego stać na zwiedzanie muzeum Lamborghini. Ile kosztują bilety?

Zwiedzanie muzeum MUDETEC Museo Delle Tecnologie jest nieco tańsze od zwiedzanie muzeów konkurenta czyli Ferrari w Modenie i Maranello. Bilet normalny do muzeum Lamborghini kosztuje 15 EUR.

wstęp dla osób poniżej 19. roku życia to bilet za 5 EUR, wstęp studencki to koszt 12 EUR, a bilet dla emerytów po 65. roku życia kosztuje 12 EUR.

Zwiedzanie muzeum z przewodnikiem (dostępne wycieczki po angielsku lub włosku) nie jest dużo droższe i kosztuje 20 EUR. Bilety do muzeum w Sant’Agata Bolognese można kupić za pośrednictwem strony internetowej. Dodatkową ciekawostką jest możliwość przejechania się w zaawansowanym symulatorze Lamborghini w VR. Koszt przejażdżki to 20 EUR.

Lamborghini organizuje też wycieczkę po liniach produkcyjnych. W tej części muzeum, z oczywistych względów, nie można robić zdjęć.

Muzeum słynnego producenta jest obecnie muzeum technologii w którym zobaczyć można najsłynniejsze modele Lamborghini – zarówno obecnie produkowane takie jak różne generacje Aventadora (którego produkcja dobiega końca), Urus, Huracan Evo czy Huracan STO jak i starsze takie jak chociażby różne modele Murcielago, Diablo, Miury czy LM002, koncepty i egzemplarze z wyjątkowych edycji limitowanych jak P147, Sesto Elemento, Centenario czy Veneno.

Ceny o których piszemy pochodzą z cennika na 2022 rok więc jeśli chcecie odwiedzić muzeum dużo później to warto upewnić się na oficjalnej stronie czy ceny są aktualne i jakie są aktualne godziny otwarcia. Zwykle muzeum czynne jest od 9:30 do 18:00, przez cały tydzień.

 
Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz