Gorąca wiosna i Turcja, pogoda na marzec, kwiecień i maj. Majówka w Turcji? - BelSole

Gorąca wiosna i Turcja, pogoda na marzec, kwiecień i maj. Majówka w Turcji?

Jeśli planujecie wczesne wakacje już na wiosnę, to czemu nie wybrać Turcji? Odpowiemy jaka jest pogoda w Turcji w marcu, kwietniu i maju oraz jakie temperatury są w marcu, kwietniu i maju w Turcji. Majówka w Turcji to doskonały pomysł!

Na początek opowiemy Wam co robić w Turcji i czemu wybrać Turcję w marcu, kwietniu i maju. Zobaczcie dlaczego warto lecieć wtedy do Turcji:

 

 

Kąpiel w morzu w Turcji w kwietniu i maju?

 

najpiękniejsze plaże w Turcji

Może Morze Śródziemne nie jest gorące, ale na pewno jest ciepłe na tyle by odbyć chociaż symboliczną kąpiel przy jednej z najpiękniejszych plaż Turcji. Oczywiście nie będziecie raczej w stanie w kwietniu siedzieć długo na plaży, ale maj i gorące dni na majówkę w Turcji czy koniec maja mogą Wam umożliwić długie przebywanie na plaży i w wodzie! Polecamy bo to jedno z bliższych miejsc Polsce gdzie na wiosnę można lecieć na plażę!

 

Tanie wakacje w Turcji?

 

tanie wakacje Turcja

Może nie jest tak tanio jak w zimie w Turcji ale taniej niż w wysokim sezonie w lecie! Wiosna w Turcji to pora roku łącząca trzy niezaprzeczalne plusy – małą ilość turystów, niskie ceny oraz wysokie już w miarę temperatury. Ulubione noclegi możecie znaleźć nawet o 30 do 50% taniej niż w sezonie. Do tego atrakcje mogą być tańsze oraz loty. Jedynym minusem niskiego sezonu, jest to, że część obiektów może być jeszcze zamknięta – otwierają się one najczęściej w połowie kwietnia.

Zobaczcie aktualne ceny w Turcji.

Najpiękniejsza pora roku w Turcji!

 

Turcja wiosna kwiaty

Nie ma chyba piękniejszej pory według wielu w Turcji jak wiosna! Wszystko wtedy kwitnie po zimowych deszczach. Pełno kwiatów i zieleń traw uprzyjemnią Wam wycieczki piesze i upiększą zdjęcia na social media 🙂 Bierzcie aparat w dłoń i wybierzcie się na trekking!

 

Pogoda na wiosnę w Turcji

 

Turcja wiosna pogoda

Turcja to ciepły kraj i idealne miejsce do odwiedzenia na wiosnę. Jakich temperatur się spodziewać w marcu, kwietniu i maju? Jaka pogoda jest wtedy w Turcji? Jest bardzo ciepło w porównaniu do Polski! Koniec maja to już temperatury osiągające nawet 30 stopni Celsjusza – jest gorąco, dlatego zobaczcie jaka pogoda jest w marcu, kwietniu i maju w Turcji:

 

Pogoda w marcu w Turcji

 

marzec w Turcji

Na południu w Antalya możecie spodziewać się temperatur od 17 do 24 stopni Celsjusza. W nocy słupki rtęci mogą spadać poniżej 10 stopni Celsjusza. Na północy w Stambule temperatury będą wahać się pomiędzy 10 stopni na początku miesiąca do 20 na końcu marca.

Pomimo, że w marcu w Turcji nie powinno zabraknąć nam słońca, to istnieje spora szansa, że złapie nas również wiosenny deszcz – warto zabrać ze sobą parasolkę albo płaszcz przeciwdeszczowy.

 

Pogoda w kwietniu w Turcji

 

kwiecień w Turcji

Prognozy na ten rok sugerują, aż temperatury od 23 do 27 stopni Celsjusza (Antalya), na północy w Stambule za to możecie spodziewać się temperatur od 18 do około 24 stopni Celsjusza.  Jest to zdecydowanie cieplejsze miejsce niż w tym samym czasie Polska. Pada już mniej na południowym wybrzeżu. 

 

 

Pogoda w maju w Turcji

 

maj w Turcji

Majówka w Turcji? Maj to jeden z lepszych miesięcy na odwiedzenie Turcji. Jeżeli wybierzemy się do Turcji w maju, ominą nas największe tłumy turystów. Pogoda w maju również sprzyja chcącym odwiedzić Turcję. Za dnia czeka na nas temperatura w wysokości około 28 stopni Celsjusza, spadająca w nocy do 15 stopni Celsjusza. Nie za zimno, nie za gorąco, idealnie! Warto pomyśleć o wyciągnięciu kremu z filtrem i schowaniem parasola.

Jak widzicie Turcja na wiosnę i majówkę to doskonały pomysł! Nie zawiedziecie się po zimnej zimie w Polsce!

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz