5 powodów: Zima w Albanii, pogoda w grudniu, styczniu i lutym. Czy warto? - BelSole

5 powodów: Zima w Albanii, pogoda w grudniu, styczniu i lutym. Czy warto?

Chcecie wybrać się w jakieś ciepłe miejsce w zimie? Zastanawiacie się czy w Albanii jest ciepło w grudniu, styczniu i lutym. Jaka jest pogoda w Albanii w zimie? Odpowiemy i do tego powiemy Wam dlaczego akurat wtedy warto lecieć lub jechać do Albanii.

 

Czy w Albanii jest ciepło w zimie? Jest!

 

Jeśli szukacie cieplejszego miejsca niż Polska na zimę, polecamy Wam Albanię – temperatury w zimie mogą sięgać nawet 20 stopni Celsjusza. Musicie liczyć się oczywiście także z deszczem, jednak bez obaw – nie będzie jakoś bardzo deszczowo. Czy w Albanii pada śnieg? W górach w Albanii będzie oczywiście padać śnieg, co sprzyja sportom zimowym w Albanii. Będzie na pewno cieplej niż w Polsce, temperatury i pogoda w grudniu, styczniu i lutym w Albanii przedstawiona będzie poniżej.

 

Jeszcze taniej niż tanio

 

Niski sezon ma swoje plusy, także jeśli chodzi o ceny w Albanii, ceny mogą być jeszcze niższe niż normalnie w Albanii. Dlatego jeśli chcecie mieć tańsze noclegi (zwłaszcza) to zapraszamy do Albanii w zimie. Ceny mogą być nawet o 50% niższe niż w regularnym sezonie. 

 

Mało turystów w Albanii

 

tlumy Albania

Zima w Albanii to także moment dobry dla miłośników braku tłumów w kurortach i spokoju na plażach. Oczywiście ciężko będzie się wykąpać w morzu ze względu na niższe temperatury wody – jednak będziecie mogli odpocząć w pustych miastach i miasteczkach. Niestety każdy kij ma dwa końce, i mniejsze tłumy oznaczają także część obiektów zamkniętych w sezonie niskim.

 

Heliskiing w Albanii

 

heliski Albania

Prócz zwykłego zwiedzania najlepszych atrakcji Durres czy to atrakcji Sarandy możecie zakosztować także innych ciekawych atrakcji w Albanii. Co Wy na Heliskiing, czyli na zjazd nartami w górach Prokletije po wyskoczeniu z helikoptera –

Cena obejmuje: 1 śmigłowiec – grupeę 4 narciarzy, 1 przewodnika.

Pakiet obejmuje 6 noclegów z pełnym wyżywieniem, 4 godziny lotu, 5 możliwych dni na narty oraz przewodników górskich IFMGA

7 350 EUR za osobę

Dodatkowa godzina lotu – 2 500 EUR na grupę

Narty w Albanii

 

śnieg w Albanii

Tak, w Albanii możecie jechać na narty – co prawda tras nie jest dużo i są krótkie – zawsze jednak są dostępne jeśli będziecie stęsknieni za śniegiem i śnieżnym szaleństwem. W Albanii są wyciągi narciarskie i jeździ się na nartach na przykład w Bigëll – Dardhë.

 

Pogoda w Albanii w Grudniu

 

Albania grudzień

Skoncentrujemy się na pogodzie na wybrzeżu, w górach będzie zdecydowanie chłodniej oraz będzie padać śnieg w najwyższych partiach albańskich Alp. Na wybrzeżu będzie jednak zdecydowanie lepiej, temperatury będą wahać się od 12 do 18 stopni Celsjusza, może trochę popadać – więc weźcie ze sobą parasol. W nocy temperatury spadają do 2 – 4 stopni powyżej zera.

 

Albania pogoda w Styczniu

 

Albania styczeń

Temperatury w zeszłym roku były całkiem wysokie w Albanii w styczniu bo dochodziły, aż do 20 stopni Celsjusza – jednak liczcie się z tym, że zazwyczaj będą wahać się w okolicach 15 stopni Celsjusza.

 

Pogoda w Albanii w Lutym

 

Albania luty

Pogoda w Albanii w lutym jest podobna do tej w styczniu – więc bez obaw, będzie zdecydowanie cieplej niż w Polsce. Temperatury mogą sięgać nawet 18 – 20 stopni Celsjusza. Regularnie powinno być około 15 stopni Celsjusza w dzień, w nocy może temperatura spadać nawet do 2 stopni Celsjusza.

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz