15 najpiękniejsze plaże, Kalabria. Gdzie iść na plażę w Kalabrii? Zjawiskowe! - BelSole

15 najpiękniejsze plaże, Kalabria. Gdzie iść na plażę w Kalabrii? Zjawiskowe!

Przygotowaliśmy specjalnie dla Was listę najpiękniejszych, najładniejszych i najlepszych plaż w Kalabrii. Odpowiemy gdzie iść na plażę w Kalabrii, czy są plaże dla nudystów w Kalabrii oraz jakie są plaże w Kalabrii i czy są piaszczyste. Zapraszamy na szeroki poradnik po najpiękniejszych miejscach do plażowania w Kalabrii.

 

Plaża w Scilla

 

Scilla Plaża

Pierwsza z plaż to perełka na mapie Kalabrii. Jest to jedna z najpiękniejszych plaż na południu Włoch. Znajduje się ona w miejscowości Scilla, z bezpośrednim dostępem do centrum dolnego miasta, ponieważ nad plażą góruje jeszcze zabytkowe centrum Scilli. Jest to miejsce które chyba najbardziej nam zapadło w pamięć, ze względu na widoki. 

Plaża Scilla

Znajduje się tutaj mnóstwo restauracji wzdłuż bulwaru, kawiarni i niezbędnej infrastruktury takiej jak prysznice, toalety czy przebieralnie. Dla dzieci także znajdzie się miejsce z placem zabaw na wodzie i atrakcjami.

Dojechać tu możecie samochodem i zaparkować na dole w mieście przy jednej z uliczek lub pociągiem – stacja jest zaraz obok plaży.

Zobacz atrakcje Scilla.

 

Plaża w Tropei

 

Plaża w Tropei

To kolejna popularna plaża w Kalabrii i chyba najbardziej znana z tego regionu. Znana jest głównie ze zdjęć z Santuario di Santa Maria dell’Isola di Tropea górującym nad plażą obok. Plaża jest szeroka, piaszczysta z obłędną lazurową wodą.

Plaża w Tropei

Przy półwyspie znajdziecie też wiele ciekawych miejsc i jaskiń do eksplorowania. Tak samo jak poprzednia plaża w Scilla, i tak jest w pełni wyposażona, pełno jest tutaj kawiarni i restauracji. Parking znajdziecie także na dole przy plaży (Tropea góruje nad plażą).

Zobacz atrakcje Tropea.

 

Plaża w Pizzo

 

Plaża w Pizzo

To taka brzydsza siostra dwóch poprzednich, nie jest tak szeroka i piaszczysta jak w Tropei czy Scilla. Ma jednak swój klimat i do tego na górce w Pizzo zjedzie oryginalne Tartufo z Pizzo lub wypijecie przepyszną granitę. Przy plaży oczywiście znajdziecie wszystko co potrzebne, do tego kąpielisko umiejscowione jest za falochronem, więc woda dla bąbelków będzie spokojna.

Zobacz atrakcje Pizzo.

 

Plaża Zambrone

 

Plaża Zambrone

Plaża w Zambrone to w zasadzie parę ciekawych plaż, od tych bardziej dostępnych jak plaża Spiaggia Libera Di Zambrone do tych trochę mniej jak Marinella Di Zambrone. Ta pierwsza to szeroka piaszczysta plaża z dużą ilością hoteli w okolicy, ta druga to mała zatoczka z krystaliczną wodą do której trzeba zejść po ścieżce. W przypadku tej drugiej, pamiętajcie o przygotowaniu sobie prowiantu i wody bo nie nie będzie tam żadnej restauracji, kawiarni ani sklepu. Widoki jednak rekompensują.

Polecamy podjechać do Marinella pociągiem lub zaparkować przy stacji (550 m spaceru + zejście na dół). W przypadku Spiaggia Libera di Zambrone można zaparkować przy samej plaży.

To zdecydowanie jedna z najpiękniejszych plaż Włoch.

 

Praia I Focu

 

Praia I Focu

To plaża na Capo Vaticano – jedna z najpiękniejszych plaż w Kalabrii. Widoki są obłędne a woda lazurowa. Plaża przez to, że jest mało dostępna jest też często mało oblegana. Możecie się tutaj dostać z dwóch miejsc, albo niebezpieczną ścieżką z góry klifu, której nie polecamy albo łódką z plaży Grotticelle.

Jeśli nie odważycie się zejść, możecie zostać na górze i podziwiać widoki z Capo Vaticano, są tutaj podobno najpiękniejsze zachody słońca z widokiem na wyspy Liparyjskie.

 

Plaża Formicoli

 

To kolejna z plaż na Capo Vaticano, tym razem na północ w połowie drogi do Tropei. Plaża jest piaszczysta i szeroka z infrastrukturą przyhotelową. Zaraz przy plaży znajdzieciecie całkiem spory parking jak na warunki włoskie 😉

 

Spiaggia la Scalèa i Spiaggia di Riaci

 

Spiaggia la Scalèa

To plaże dostępne z Santa Domenica, Spiaggia la Scalea swoją nazwę wzięła od schodów prowadzących na sam dół z Santa Domenica. Dostać jest się tam bardzo łatwo, jednak schodów jest sporo – nie są strome i dzieciaki raczej dadzą sobię rade. Na dole znajdziecie szeroką plażę, po lewej stronie za skałą jest nieoficjalna plaża dla nudystów w Kalabrii.

 

Spiaggia Caminia

 

Tym razem plaża po drugiej stronie buta. Spiaggia Camina znajduje się zaraz obok miejscowości Camina, około 28 km od Catanzaro. Plaża umiejscowiona jest pomiędzy dwoma pólwyspami na jednym jest Caminia na drugim Santa Maria del Mare Torrazzo. Jest szeroka, piaszczysta z dużą ilością wypożyczalni sprzętu i klubów. Woda jest lazurowa – polecamy!

 

Roccella Ionica

 

Roccella Ionica
Długie plaże przy Roccella Ionica

To kolejna plaża po drugiej stronie wybrzeża Kalabrii. To w zasadzie jedna długa plaża wzdłuż miejscowości Rocella Jónica. Znajdziecie tutaj wiele klubów, restauracji i ciekawych miejsc w miasteczku w tym Castello Carafa di Roccella Jonica z widokiem na całe miasteczko.

 

Spiaggia dell’Arcomagno

 

Spiaggia dell'Arcomagno

To przepiękna mała plaża i wyjątkowe miejsce w Kalabrii. To także jedno z tych miejsc, które możecie zobaczyć na zdjęciach promujących Kalabrię. Półokrągła plaża ukryta jest za skałami z małym prześwitem dzięki czemu tworzy się tutaj naturalny łuk i ochrona przed falami. To miejsce idealne na 'fotkę na insta’, jest to jedno z najładniejszych miejsc w całej Kalabrii.

Prócz naturalneggo mostku, znajduje się tutaj też jaskinia i ścieżka na górze z pięknym widokiem na morze i plażę. To miejsce jest zazwyczaj mocno popularne wśród plażowiczów, dlatego polecamy zająć sobie miejsce wcześniej.

 

Roseto Capo Spulico

 

Roseto Capo Spulico

Ta wyjątkowa plaża znajduje się na północnym wschodzie Kalabrii. Wyjątkowa jest dzięki Castello Federiciano, czyli zamku na małym klifie, który stoi bezpośrednio przy plaży. Sama plaża jest kamienista, znajdziecie tutaj parę ristorante i caffe oraz wypożyczalni sprzętu plażowego.

 

Le Castella w Crotone

 

Le Castella w Crotone
Uroczy zamek z małą plażą obok

To kolejna plaża przy fortyfikacji, tym razem blisko Crotone. Le Castella w Crotone mieści się na małym półwyspie gdzie w okolicy znajdziecie parę plaż oraz kamienisty (głównie) brzeg. To miejsce nie jest najwygodniejsze do plażowania, prócz miejsc bliżej centrum miasteczka, jednak na 100% jest to jedna z najpiękniejszych plaż regionu. 

 

Plaża Soverato

 

soverato
Szeroka piaszczysta plaża w Soverato

Plaża Soverato to szeroka i piaszczysta plaża na południe od Catanzaro. Jest idealna dla miłośników plażowania, klubów i kurortowego życia. Soverato oferuje sporo restauracji, kawiarnii a także miejsca gdzie możecie pójść na zakupy – centrum jest bardzo blisko. 

 

Plaża w Diamante

 

Diamante to miejscowość na północnym-zachodzie Kalabrii. Diamante to piękna mała miejscowość z długą plażą na której znajdziecie mnóstwo miejsc do wypoczynku. Diamante oferuje sporo atrakcji i oczywiście dobre zaplecze gastronomiczne. Plaże są piaszczyste i piaszczysto-żwirowe.

 

Najpiękniejsze plaże w Kalabrii

 

najpiękniejsze plaże Kalabria

1) Praia I Focu 2) Formicoli 3) Spiaggia la Scalea i Spiaggia di Riaci 4) Plaża w Tropei 5) Plaża Zambrone 6) Plaża Pizzo 7) Plaża Scilla 8) Spiaggia dell’Arcomagno 9) Roccella Ionica 10) Roseto Capo Spulico 11) Le Castella 12) Soverato 13) Diamante

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz