Ile dni na zwiedzanie Bari? 1 dzień, 2 dni czy weekend w Bari? - BelSole

Ile dni na zwiedzanie Bari? 1 dzień, 2 dni czy weekend w Bari?

Bari to dość nieduże miasto, jeśli chcecie się wybrać do Bari i zastanawiacie się ile dni potrzebujecie w Bari, odpowiemy! 1 dzień w Bari, może 2 dni w Bari lub nawet weekend w Bari. Zobaczcie na ile lecieć do Bari i ile poświęcić na zwiedzanie Bari i Apulii.

Zacznijmy od tego, że centrum historyczne Bari jest bardzo małe, nie jest tak duże jak na przykład w Rzymie czy Mediolanie. Wszędzie dojdziecie na nogach, a na samym cyplu nie ma sensu jeździć samochodem czy komunikacją miejską. Wszędzie dojdziecie spacerem.

Przez to, że centrum jest małe to i nie potrzebujecie dużo czasu na zwiedzanie tego pięknego miasta. Atrakcje Bari ściśnięte są w większości na tym małym cyplu. Zobaczcie ile dni należy poświęcić na zwiedzanie Bari. Na początek parę małych wskazówek:

  • W Bari jest parę dworców kolejowych, zorientujcie się z którego musicie skorzystać jeśli gdzieś pojedziecie
  • Dobrze zaplanujcie sobie obiad, by nie wpaść w godziny siesty jeśli zgłodniejecie
  • W Bari zazwyczaj jest ciepło, więc nie musicie specjalnie się martwić o śniegi czy minusowe temperatury.

 

1 dzień w Bari

 

dzień w Bari

Bogate w Atrakcje nie jest tylko Bari ale i cała Apulia i jej miasteczka. Dlatego zaczniemy od 1 dnia w Bari i poświęcenia temu miastu 24h w Bari. Co można zobaczyć w 1 dzień w Bari? Atrakcje jakie powinniście zobaczyć to: Mury i bulwar Bari, przejść się wokół cypla, podejść do Bazyliki Świętego Mikołaja, Katedry Świętej Sabiny, odwiedzić romańskie kościoły w centrum, zobaczyć włoskie babcie lepiące Orecchiette, a także iść na pyszną granitę kawową obok Zamku w Bari – który także należy odwiedzić.

Przejście pomiędzy tymi najważniejszymi atrakcjami miasta nie powinno Wam zająć więcej niż 2 – 3 h, a ze zwiedzaniem atrakcji w środku nie więcej niż 6 h. Jeśli cenicie sobie sztukę możecie podejść do Teatro Petruzzelli oraz Museo Teatro Margherita.

Zobaczcie najlepsze atrakcje Bari.

 

2 dni w Bari

 

Pomimo, że uwielbiamy Bari uważamy, że jeden dzień w samym mieście powinien Wam wystarczyć na zwiedzenie wszystko co najważniejsze w ścisłym centrum – nie oznacza to jednak, że to wszystko co ma do zaoferowania okolica. W kolejny dzień powinniście wsiąść w pociąg i podjechać do dwóch miejscowości w Apulii wartych uwagi: Monopoli i legendarne Polignano a Mare. Dojedziecie tutaj w niecałe 30 min koleją z centrum Bari.

Z pewnością spędzicie tam udany dzień!

 

3 dni w Bari

 

weekend w Bari

Do zwiedzania Bari, Monopoli i Polignano a Mare w weekend w Bari dodalibyśmy jeszcze wypad do miasteczka Ostuni lub Otranto – do tego możecie też podjechać na jedną z pięknych plaż Apulii w okolicy. Konieczne też będzie odwiedzenie słynnych domków trulli w Alberobello – to w końcu wizytówka Apulii

 

4 dni w Bari

 

4 dni w Bari

Do powyższej listy atrakcji Apulii dodalibyśmy jeszcze wizytę w Castel del Monte oraz wyjazd na jeden pełny dzień z noclegiem do Matery w Bazylikacie. Noc w tym miasteczku to wyjątkowe przeżycie. Zamiast Matery możecie też wybrać Florencję południa, czyli barokowe Lecce.

 

Tydzień w Bari

 

Macie zwiedzone już: Bari, Monopoli, Polignano a Mare, Otranto, Ostuni, Castel del Monte, Alberobello, Lecce i Materę. Co jeszcze zobaczyć w Apulii? Polecamy podjechać do Martina Franca oraz Locorotondo będąc blisko Alberobello – jeśli zostanie Wam czasu, zobaczcie też Cisternino. Możecie podjechać też na północ do Trani albo i dalej do Manfredoni i Monte Sant’Angelo na półwyspie Gargano. Będąc tam jedną noc, warto odwiedzić nadmorskie miasteczko Vieste.

 

Na ile dni lecieć do Bari?

 

Podróżować po Apulii można i miesiąc i nie zobaczycie wszystkich ciekawych miejsc, miasteczek i plaż. Warto tutaj przyjeżdżać i korzystać z wysokich temperatur i czystego powietrza, także w zimie! Jeśli jednak musicie się zdecydować na jakąś liczbę dni, myślimy, że minimum na zwiedzenie ciekawych miasteczek wokół Bari to 3 dni. Oczywiście i 1 dzień w Bari może być ciekawy, bo albo zwiedzicie w centrum, albo podjedziecie koleją do Monopoli lub Polignano a Mare – wtedy także wypoczniecie.

Zobacz także: 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz