Gdzie we Włoszech jest ciepło i najcieplej w październiku? Temperatura. Włochy i październik, gdzie jechać? - BelSole

Gdzie we Włoszech jest ciepło i najcieplej w październiku? Temperatura. Włochy i październik, gdzie jechać?

Październik w Polsce kojarzy się już z chłodami, jeśli marzy Wam się ciepły kraj w Europie – polecamy Włochy! Opowiemy Wam gdzie jest najcieplej we Włoszech w październiku, gdzie warto jechać we Włoszech w październiku oraz który region, rejon i miasto są najcieplejsze w październiku we Włoszech. Zapraszamy!

Październik w Polsce potrafi dać w kość, częste deszcze i ochłodzenie nie nastraja pozytywnie. Inaczej jednak sytuacja wygląda we Włoszech w październiku! Zobaczcie gdzie we Włoszech jest najcieplej w październiku!

 

Kalabria

 

Borgo_Chianalea_di_Scilla

To jeden z dwóch najcieplejszych regionów Włoch na kontynencie. Warto tutaj lecieć (na przykład do Lamezia Terme) i podjechać do takich miejsc jak Tropea, Scilla czy Pizzo na lody tartufo! Październik jeszcze spokojnie będzie miesiącem w którym będziecie mogli się kąpać w morzu – może nie jakoś specjalnie długo, ale jednak będziecie się dobrze bawić. Temperatura powietrza na początku października w Kalabrii wyniesie mniej więcej 25 stopni powyżej zera, koniec miesiąca będzie oczywiście chłodniejszy.

akie miasteczko wybrać w Kalabrii w październiku? My polecamy półwysep Capo Vaticano, miasteczko Tropea, Pizzo lub Scilla.

 

Apulia

 

Apulia Gargano

To nasz ulubiony region Włoch – oraz drugi z najcieplejszych w październiku we Włoszech. Temperatura na początku października wyniesie mniej więcej 25 stopni Celsjusza – jednak bez obaw, bo płytkie morze w zatoczkach pozwoli Wam bez obaw kąpać się jeszcze w miarę ciepłej wodzie! To bardzo dobry region na wakacje w październiku we Włoszech.

Gdzie lecieć do Apulii w październiku? My polecamy Otranto, Monopoli, Polignano a Mare oraz Vieste. Zobaczcie też najpiękniejsze plaże Apulii.

 

Sycylia

 

jesień sycylia
Zwiedzanie bez tłumów? Segesta w październiku jest prawie pusta!

Zacznijmy od najcieplejszego regionu we Włoszech w październiku czyli od Sycylii. Jeśli szukacie ciepłego miejsca na wakacje jesienią, to Sycylia będzie idealna. Temperatury na początku października będą oscylować w okolicy 26 stopni Celsjusza. Koniec miesiąca może być już chłodniejszy w okolicach 20 stopni powyżej zera

Jakie miejsca wybrać na wakacje w październiku na Sycylii? My polecamy Palermo, regiony Trapani, wyspy Egadzkie lub wschód Sycylii z Katanią, Syrakuzami i Taorminą. Będąc pod koniec października na wakacjach w Syrakuzach – jeszcze kąpaliśmy się w morzu! 🙂

Jakie miejsca wybrać na plażowanie na Sycylii w październiku? Zobaczcie najpiękniejsze plaże na Sycylii.

 

Sardynia

 

Sardynia październik

To kolejna włoska wyspa na naszym zestawieniu, którą warto odwiedzić w październiku. Temperatury w październiku będą wahać się do 25 stopni od 20 powyżej zera. Październik na Sardynii to także czas gdzie jeszcze bez problemu zażyjecie kąpieli w morzu. 

Zobaczcie gdzie warto być na Sardynii w październiku: oto najpiękniejsze miejscowości na Sardynii oraz najpiękniejsze plaże Sardynii.

 

Najcieplejsze miasto we Włoszech w październiku

 

Katedra św Agaty w Katanii

Jest wielu kandydatów na to miejsce i wiele miast – niektóre z zestawień wskazują Syrakuzy, niektóre Katanie lub Palermo. Bez wątpienia najwięcej informacji w internecie wskazuje jednak miejsca na Sycylii. Jeśli więc chcecie mieć pewność, że traficie na najcieplejsze miasto we Włoszech w październiku, wybierzcie Sycylię – tutaj pewnie już musi Wam dopomóc szczęście.

 

Gdzie jest najcieplej we Włoszech w październiku

 

sycylia październik

Gdybyśmy mieli polecić Wam najcieplejsze miejsce we Włoszech w październiku zapewne byłoby one w jednym z wymienionych regionów: Sycylia, Sardynia, Kalabria lub Apulia. Im wcześniej w październiku pojedziecie na swoje wakacje, też większa szansa, że uda się trafić w dobrą pogodę. Dla ciekawostki możemy Wam powiedzieć, że byliśmy pod koniec października w Monopoli (Apulia) i kąpaliśmy się w morzu oraz w Syrakuzach na przełomie październik/listopad i także było nam dane zakosztować (krótkiej) kąpieli. 

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz